Запорізька філармонія взяла участь у «Козак фесті» під Жовтими Водами

КЗ «Запорізька обласна філармонія» ЗОР взяла участь у масштабному етно-рок фестиваль «Козак фест», який проходив 19-21 травня в урочищі Княжі Байраки П’ятихатського району Дніпропетровської області. Фестиваль

присвячено черговій річниці історичної битви 1648 року під Жовтими Водами між військом Богдана Хмельницького у союзі з татарами та військом Речі Посполитої. Фестиваль проходив на великій території урочища, концерти відбувалися на двох сценах, діють більше десятка локацій – від виставки військової техніки до ярмарку сувенірів та ділянки мотокросу, були місця для кемпінгів. У музичній програмі взяли участь провідні українські та регіональні виконавці.

 

    Триденний етно-рок фестиваль «Козак Фест» проходив вже третій рік. Фестиваль урочисто відкрили голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов  та організатор  «Козак фесту»,   народний  депутат  Юрій Береза. Зі сцени пролунали щирі слова подяки на адресу голови Запорізької облдержадміністрації Костянтина Бриля за сприяння участі у фестивалі Запорізької обласної філармонії, яка презентувала ландшафтне театралізоване дійство за мотивами опери С. Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм».
Велика делегація священиків Української православної церкви Київського патріархату розпочала фестиваль молитвою.

    Театралізоване дійство запоріжців за мотивами опери С. Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм», в якому задіяні козацький ансамбль пісні і танцю «Запорожці»,  академічний симфонічний оркестр під керуванням народного артиста України Вячеслава Реді та провідні солісти Запорізької обласної філармонії викликало неймовірний захват у глядачів і гостей фестивалю. Незважаючи на зливу, глядачі активно підтримували запорізьких артистів.

    –    Ми вперше взяли участь у етно-рок фестивалі «Козак фест»,  – розповіла генеральний директор Запорізької обласної філармонії, заслужений працівник культури України Ірина Конарева. – Цього року це перші наші настільки широкомасштабні гастролі за участю майже сотні артистів та працівників філармонії. Цього сезону колективами філармонії було здійснено 117 виїзних заходів на різні сценічні майданчики: до смт Велика Новосілка Донецької області, міст Марганець і Нікополь Дніпропетровської області, а також районами Запорізької області (концерти були у Михайлівському, Василівському, Оріхівському, Гуляйпільському, Токмакському, Якімівському, Приморському районах). У місті Токмак ансамбль бандуристів «Божена» (художній керівник – заслужена артистка України Ольга Беженарь) долучав до прекрасного світу музичного мистецтва наших бійців. Цього сезону «Божена» виступала у Колонній залі Національної філармонії у Києві. Щодо виступу на «Козак фесті»,  хочу подякувати колективові за справжню козацьку стійкість перед негодою.