Рятувальники відпрацювали дії щодо ліквідації умовної пожежі залізничної цистерни з бензином на станції «Запоріжжя-2»

25 травня відбулись спеціальні показові тренування з територіальної оборони Запорізької області з залученням підрозділів оперативно-рятувальної служби цивільного захисту м. Запоріжжя по гасінню

умовної пожежі залізничної цистерни з бензином на станції «Запоріжжя-2».
Навчання відбулися під керівництвом очільника Запорізької області Костянтина Бриля, начальника Головного управління ДСНС України у Запорізькій області Олексія Лепського та заступника начальника Штабу зони територіальної оборони Сергія Пупова.
Метою таких заходів є практичне відпрацювання методів ліквідації загорянь на рухомому складі залізниці, взаємодія підрозділів ОРС ЦЗ, служб та організацій, що залучаються до гасіння таких пожеж у Запоріжжі та приміській зоні.
За тактичним задумом, внаслідок підрива невідомими особами на залізничній станції «Запоріжжя – 2», сталася розгерметизація та спалахування залізничної цистерни, в якій знаходилося 40 т бензину. В корпусі цистерни виник ймовірно кульовий отвір діаметром 20 мм, через який витікає палаючий бензин. В результаті умовної надзвичайної події, за задумом постраждало 5 осіб, пошкоджено 1 вагон з бензином. Рух транспорту через станцію Запоріжжя – 2 припинено.
Прибувши на місце події, рятувальники одразу приступили до виконання дій за призначенням. Бійці ДСНС по обидва боки від цистерни встановили спецавтомобілі, подаючи воду на її охолодження. Оперативний штаб пожежогасіння, у свою чергу, організував взаємодію всіх залучених підрозділів спеціалізованої та додаткових протипожежних служб. Після цього, рятувальники провели пінну атаку на осередок загоряння і наклали бандаж на місце розгерметизації для попередження подальшого витоку палива.
«У процесі навчань ми змогли удосконалити взаємодію адміністрації та персоналу об’єкта з рятувальниками, які ліквідовували умовну аварію. Завдання виконано у повному обсязі у найкоротший термін. Відмічу, що чим більше ми проводимо подібні заходи, тим більше підвищується готовність співробітників об’єктів до реагування на можливі надзвичайні ситуації. А це, у свою чергу, суттєво допомагає рятувальним підрозділам якомога швидше ліквідувати аварію і не допустити людських жертв» – зазначив начальник оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС України у Запорізькій області, полковник служби цивільного захисту Олександр Сичов.

 

Фото РепортерUA