Кількість податкових перевірок на Запоріжжі скорочено на понад 20 відсотків

З початку року аудитори фіскальної служби Запорізької області провели 166 планових та позапланових перевірок. Як підкреслила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій

області Юліана Козаченко, кількість документальних перевірок зменшилась порівняно з минулим роком більш ніж на 20 відсотків.

 

За результатами контрольно-перевірочної роботи до бюджетів донараховано майже 71 мільйон гривень податкових зобов’язань. На даний час з цієї суми вже сплачено близько 14 мільйонів.
– Основне завдання податкового аудиту полягає не у тому, щоб нарахувати податкові зобов’язання, а, передусім, щоби попередити порушення податкового законодавства. Сьогодні значна увага аудиторів приділяється руйнуванню схем мінімізації податкових зобов’язань. У цьому році на Запоріжжі виявлено майже чотири десятки схем ухилення від оподаткування на загальну суму схемного податкового кредиту понад 83 мільйони гривень, – зазначила Юліана Козаченко.

Також з початку року проведено 59 перевірок суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та фінансових установ. За порушення вимог податкового та валютного законодавства нараховано 2,7 мільйона гривень податків, пені і штрафних санкцій, 1,8 мільйона з яких вже надійшли до бюджету. Крім того, зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на 40 мільйонів.
У сфері готівкових операцій здійснено понад 170 фактичних перевірок. У результаті виявлених порушень законодавчих норм, що регулюють обіг готівки, порядку здійснення розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, донараховано 2,1 мільйона. Наразі бюджет отримав вже 1,3 мільйона.

Головне управління ДФС у Запорізькій області