Місто рятувальників у Дубовому гаю – справжнє свято безпеки для запоріжців

28 травня, у рамках Фестивалю сім’ї «Щаслива родина – міцна країна» рятувальники провели широкомасштабну громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти».

Популяризація соціально-важливих професій – одне з головних завдань цього заходу, тому рятувальники підготувалися до його проведення з усією серйозністю.
На території парку «Дубовий гай» фахівці ДСНС області створили Містечко рятувальників, де усі охочі могли не тільки познайомитися з особливостями цієї благородної професії, а й  відчути себе справжніми рятівниками.

 

У локації рятувальників функціонували: група психологічного та медичного забезпечення, водолазна, піротехнічна, хіміко-розвідувальна групи, радіаційного контролю та газодимозахисної служби, де всі охочі змогли у повному обсязі дізнатися про оперативні будні рятувальників, а залежності від специфіки їхньої роботи.
Для того, щоб додати змагального запалу і забезпечити ефективніше засвоєння важливої інформації, кожній дитині фахівці Служби порятунку видали «Посвідчення юного рятувальника», яке діти могли заповнити пройшовши всі вказані станції. За сумлінно виконані завдання у ході рятувального квесту, малеча отримувала від рятувальників пам’ятні подарунки.

Також, у Місті рятувальників фахівці ДСНС організували виставку пожежно-рятувальної техніки, яку використовують у повсякденній бойовій роботі. Всі охочі могли сфотографуватися біля пожежних автомобілів та посидіти за кермом «підкорювачів вогню», уявивши себе справжніми рятувальниками.
Водолазна, піротехнічна та хіміко-розвідувальна групи представили своїм гостям незвичне для них обладнання, на яке з захватом дивились не тільки діти, а й навіть дорослі.
Цікавим відкриттям для відвідувачів стали група газодимозахисної служби та група радіаційного контролю, де запоріжці на практиці побачили, як використовуються засоби захисту та мали змогу спробувати вдягти їх на себе.

Важливою інформацією задля збереження власного життя та здоров’я, вмінням надати першу долікарську допомогу оточуючим поділились група медичного забезпечення.
На території парку працював консультаційний пункт, у якому громадяни отримали кваліфіковані відповіді на питання, що стосуються правил поведінки при виявленні підозрілих та вибухонебезпечних предметів. Гості заходу отримали профілактичні листівки та газету «Ситуація».