Попелюшки стають принцесами

Тільки-но у минулому випуску «Запорізької правди» ми повідомили про старт благодійної акції «Мала, у тебе буде випускна сукня!», ініційованої нашою газетою спільно з відомою запорізькою

волонтеркою Оленою Ярошенко, аж ось випала нагода провести перший її захід. У Запорізькому інтернаті №1 для особливих дітей , що на вул. Котельникова, 16, одразу ж після свята останнього дзвоника організували випускну вечірку. Добрий друг нашої газети – активна читачка і передплатниця директор інтернату Любов Ярова, запрошуючи нас на свято, зауважила, що серед випускниць нинішнього року є дівчатка, яким потрібно допомогти із святковою сукнею.
Попри те, що на момент проведення означеної вечірки наша акція тривала лише кілька днів, Олені Ярошенко вдалося зібрати для дівчат чимало ошатного вбрання.

 

Відгукнулося багато добрих людей, – говорить Олена. – Вечірні сукні, навіть такі, що жодного разу ще не вдягали – із бірками престижних бутіків, приносять до мого офісу ( на пр. Соборному, 109, офіс 21. – Авт), надсилають «Новою поштою» з Києва, Дніпра. Тож нам було, що запропонувати випускницям інтернату.

Збираючись на свято, ми подумали, що самих ошатних суконь для дівчат буде замало. Щоб створити відповідний натхненний образ, потрібна участь перукарів та візажистів. Тож звернулись із пропозицію підтримати цю добру справу до друга і партнера нашої газети у різноманітних доброчинних акціях – директора Запорізького вищого професійного училища моди і стилю Ліни Короткової. В означений день справжні чарівниці Елізабет Симушина, Анжеліка Цимбалюк та Катерина (Володимирівна) Коваленко із групи 19-А( майстер виробничого навчання – Олеся Кравцова) завчасно прибули в інтернат і взялися прикрашати випускниць.

Для дівчат ми творимо оригінальні індивідуальні образи, – розповіли молоді майстрині. – Кожній підбираємо відповідну зачіску і доповнюємо образ святковим, але ніжним макіяжем.
Тож коли ми разом з Оленою Ярошенко і купою найкрасивіших вечірніх суконь прибули на місце, процес перетворення Попелюшок у принцес вже добігав кінця.

І дівчатка-випускниці взялися вибирати собі вбрання до душі, щоб завершити казковий образ.
Втім, не всі учасниці нашого проекту одразу ж погодилися на такий експеримент. Чарівна дівчинка у візочку Даша Пагута спочатку оголосила, що вона взагалі сукні не носить. До речі, вона спочатку і від макіяжу відмовлялася: « з цією косметикою такий клопіт». Це і зрозуміло. Через хворобу вона мало буває на публіці, макіяж їй ні до чого, переважну більшість часу проводить сидячи, а тому і не мала нагоди покрасуватися у сукні. І навіть не уявляла, як це – насправді почуватися принцесою. Але щойно Олена Ярошенко запропонувала їй величезне розмаїття вечірніх суконь, Даша одразу ж із властивим справжній жінці чуттям смаку вибрала червону.
Мені пасує червоне, – зашарілася дівчина.
І вдягнувши її, навіть сидячи у візочку, почувалася ні, вже не принцесою, а справжньою королевою свята. Таким щастям сяяли її очі, що, здавалося, все приміщення наповнилося цим світлом.
Наша Даша напрочуд талановита дівчинка, – розповіла про неї директор інтернату Любов Ярова. – Вона таку поезію чудову пише! У неї така прекрасна лірика виходить!
Сама дівчина по секрету нам розповіла, що вже нинішнього року планує вступати до Запорізького національного університету – мріє стати перекладачем з англійської.

Інший фах собі обрала ще одна випускниця інтернату Анастасія Багіна – дівчина мріє вивчитися на ветеринарного лікаря. Тому планує вступати цього року до Василівського ветеринарного коледжу Таврійського державного агротехнологічного університету.
А тендітна Христинка Переверзьєва мріє вивчитися на дизайнера інтер’єрів. Те, що смак у дівчинки є, підтвердив той святковий образ, який вона сама собі обрала. Сукня у ніжних весняних кольорах сіла на неї як влита.

Ми щиро раділи з того, що вдалося зробити цих дівчаток по-справжньому щасливими. І бажаємо, щоб випускна вечірка, на якій вони відчули себе надзвичайно красивими і щасливими, стане їх першим впевненим кроком на шляху у доросле життя. Нехай відчуття цього щемного щастя вони пронесуть крізь роки, і воно зігріватиме їх і надаватиме сил у найтяжчі хвилини.
А наша доброчинна акція триває. Вона набирає обертів. І вже включає в свою орбіту нових учасників.

Ми закликаємо всіх людей доброї волі відкрити свої серця назустріч тим, хто потребує уваги і турботи, – закликає волонтер Олена Ярошенко. – Сьогодні ми вже ведемо мову про необхідність охопити своєю увагою не тільки дівчаток-випускниць, позбавлених батьківської опіки, але й представниць інших пільгових категорій – дітей-інвалідів, а також із родин переселенців, військовослужбовців, які захищають наше мирне життя в АТО, із числа малозабезпечених, тощо. Вочевидь, слід говорити і про хлопців-випускників. Адже їм також хочеться пристойно виглядати на випускному балу. Тож об’єднаємо свої зусилля і допоможемо, хто чим зможе. У когось знайдуться зайві вечірня сукня, або чоловічий костюм, у когось – туфлі, або прикраси. Повірте, ці речі здатні принести щастя сотням дівчаток і юнаків. Тож зробимо їх щасливими!

Нагадаємо, що в нашу акцію вже включилися центри соціальної реабілітації дітей, що опинилися у скрутному становищі, із Мелітополя, Мирного, Поліг та Оріхова, підпорядковані службі у справах дітей Запорізької обласної державної адміністрації (керівник Антоніна Матвеєва). Ми готові співпрацювати з іншими навчальними закладами: школами, коледжами, вишами і їх випускниками, які потребують нашої допомоги.

Олександра Воронцова