Місцеві бюджети на Запоріжжі отримали майже 315 мільйонів від плати за землю

Надходження плати за землю у м. Запоріжжя та області з початку року склали 314,7 мільйона гривень. Це на 48,5 мільйона більше, ніж торік та на 53,2 мільйона перевищує заплановану суму

на поточний рік.
Як повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, більшу частину плати забезпечили суб’єкти господарювання-юридичні особи – близько 282 мільйонів, у порівнянні з відповідним періодом 2016 року рівень сплати зріс на 45 мільйонів або на 19 відсотків. Фізичні особи перерахували майже 39 мільйонів, що на 3,6 мільйона більше, ніж за відповідний період минулого року.
Серед основних факторів збільшення надходжень плати за землю Юліана Козаченко назвала спільні дії органів виконавчої влади з детінізації агросектора, залучення до оподаткування додаткових площ земель, прийняття органами місцевого самоврядування рішень щодо встановлення ставок земельного податку та розмірів орендної плати, застосування нового коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки землі, а також завдяки реєстрації нових платників та укладанню додаткових угод до діючих договорів оренди тощо.

 

Майже 46 відсотків від загальної суми забезпечили платники м. Запоріжжя, які спрямували за чотири місяці до місцевих бюджетів понад 144 мільйони, суб’єкти господарювання та фізичні особи м. Енергодара сплатили 38 мільйонів, Бердянського району – майже 23 мільйони, Мелітопольського району 18,5 мільйона, у Василівському районі надійшло 11,5 мільйона, у Якимівському – більш ніж 11 мільйонів.

Головне управління ДФС у Запорізькій області