Запорізькі фахівці встановили в районних радах численні порушення

Управлінням Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області проведено ревізії фінансово-господарської діяльності п’яти районних рад Запорізької області.

Проведеними контрольними заходами встановлено порушень фінансово-бюджетної дисципліни на загальну суму 225,43 тис. грн, з яких порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 184,64 тис. гривень.

 

До типових порушень, виявлених контрольними заходами, слід віднести оплату районними радами за рахунок бюджетних коштів комунальних послуг, які фактично споживалися місцевими адміністраціями та їх структурними підрозділами, що призвело до зайвого витрачання коштів районних бюджетів на суму 58,76 тис. грн (наприклад, Великобілозерською районною радою – 24,23 тис. грн, Розівською – 8,32 тис. гривень).

Крім того, типовим порушенням, виявленим в ході ревізій, є використання керівними особами (головами рад) автотранспорту без наявності документів, що підтверджують його використання для поїздок, пов’язаних із діяльністю установи, внаслідок чого зайво списано пального на суму
21,64 тис. грн (наприклад, колишнім головою Пологівської районної ради – 6,7 тис. грн, Розівської – 7,22 тис. гривень).

Також майже у всіх районних радах встановлені зайві виплати заробітної плати, в тому числі заохочувальні виплати керівним особам районних рад, на загальну суму 42,77 тис. гривень.
Ревізіями також встановлені випадки недоотримання належних районним бюджетам надходжень внаслідок бездіяльності посадових осіб в загальній сумі 28,37 тис. грн, зокрема, Пологівським районним бюджетом – 19,75 тис. гривень.
У Пологівській і Розівській районних радах виявлено випадки нецільового використання бюджетних коштів у сумі 4,3 тис. грн та 4,99 тис. грн відповідно.
За результатами проведених контрольних заходів об’єктам контролю направлено листи з обов’язковими вимогами щодо усунення виявлених порушень.

Про результати ревізій вказаних районних рад проінформовано прокуратуру Запорізької області.
До Великобілозерської, Пологівської, Розівської районних рад застосовано заходи впливу за порушення бюджетного законодавства у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами.
Ініційовано зменшення бюджетних асигнувань Пологівській та Розівській районним радам на суми нецільового використання бюджетних коштів.

Прес-служба Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області