За використання надр та води запорізькі підприємства сплатили понад 116 мільйонів гривень ренти

Підприємства Запорізької області, які використовують воду у своїй діяльності шляхом забору з водних ресурсів, з початку року перерахували до бюджетів майже 48 мільйонів гривень рентної плати. Як

повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, у цілому надходження за спецвикористання води порівняно з минулорічними зросли майже на 13 мільйонів.

 

Половину із загальної суми надійшло до державного бюджету – 24 мільйони, стільки ж – до місцевих скарбниць.
На сьогодні в регіоні зареєстровано понад 3,4 тисячі підприємств-водокористувачів. Найбільші надходження забезпечили платники міст Енергодар та Запоріжжя – більш ніж 95 відсотків.
Крім того, 660 суб’єктів господарювання – представників добувної промисловості сплатили понад 68 мільйонів гривень рентної плати за користування надрами. Зокрема, держбюджет отримав 50,5 мільйона, бюджети громад – 17,6 мільйона. У порівнянні з відповідним періодом 2016 року рівень сплати збільшився на 10 мільйонів.

Традиційно серед територій-лідерів зі сплати ренти – райони, де знаходяться підприємства, що видобувають корисні копалини – Василівський район (91%), м. Запоріжжя та Пологівський район (по 2,2%).

Головне управління ДФС у Запорізькій області