Понад 40 раритетних нагород і монет намагався вивезти з України громадянин Ізраїлю

Учора ввечері у міжнародному аеропорту м. Запоріжжя під час митного оформлення пасажирів рейсу “Запоріжжя – Тель-Авів” громадянин Ізраїлю самостійно обрав для проходження “зелений коридор”, у якому митний контроль здійснюється у спрощеному порядку, без заповнення декларації. Після того, як він перетнув “білу смугу”, яка позначає закінчення “зеленого коридору” співробітники Запорізької митниці ДФС виявили у нього 20 старовинних монет, 10 медалей, 9 орденів та дві бляхи. Усі вони знаходились у ручній поклажі без ознак приховування. Дозвільних документів та експертних висновків мистецтвознавця на раритетні нагороди і монети у пасажира не було. На даний момент усі предмети тимчасово вилучені.
Зазначимо, ці предмети обмежені до переміщення через митний кордон України відповідно ст. 373 МКУ, Закону України від 21 вересня 1999 року №1068 “Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей” та Інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України, затвердженої наказом Міністерства культури і мистецтв України від 22 квітня 2002 року за №258.
Нагадаємо, за останні два тижня це вже друга спроба незаконного вивезення іноземними громадянами культурних цінностей з території нашої країни через запорізький аеропорт.

 

Запорізька митниця ДФС