Живе мистецтво

Виставка до 85-річчя Народної студії студією образотворчого мистецтва для дорослих ДК металургів відкрилася у Запорізькому обласному художньому музеї.

У просторому залі першого поверху розмістилися роботи двох десятків нинішніх студійців. Причому до експозиції керівник студії Лілія Бережненко і її учениці підійшли своєрідно – живописні роботи були сусідами не за принципом приналежності руці одного художника, а, скоріше, з міркувань різноманітності і філософської відповідності.

 

Доводиться визнати – вийшло чудово: учениці Лілії Бережненко, такі різні в своєму освоєнні дійсності, схожі в одному: любові до барвистого калейдоскопу цього світу.

85 років – ціле життя. Багато художників проклали собі шлях в мистецтво через Народну студію. Манера викладання Лілії Бережненко, сучасного за поглядами і стилю художника, демонструє переваги свободи: і абстрація, і примітив, і традиційний реалізм – в експозицію є все.
І все це – живе. І зрозуміло, чому: нинішні студійці – дорослі люди, які прийшли вчитися мистецтву з любові, а не з обов’язку.

Інга Естеркіна