УАМБ: Зміни до Закону «Про реформування державних у комунальних ЗМІ» потрібні якнайшвидше

02 червня 2017 року, УАМБ в Комітеті ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики обговорить доповнену версію законопроекту про внесення змін до закону Про реформування

державних у комунальних ЗМІ. Розроблений текст є результатом піврічної співпраці УАМБ, Держкомтелерадіо, ГО «Платформа прав людини» та ЦЕДЕМ, організованої за сприяння координатора ОБСЄ в Україні.

 

Основні пункти законопроекту дозволять долати наступні суттєві перешкоди процесу реформування комунальних та державних друкованих ЗМІ, які були визначені на практиці за перші 1,5 року роздержавлення. А саме:

1) Бездіяльність та неприховане саботування з боку місцевої влади щодо прийняття рішення про реформування;

2) Втручання засновників у кадрові питання (звільнення редакторів та працівників);

3) Вилучення майна редакцій, які вирішили реформуватися.

Спільний проект було оприлюднено під час комітетських слухань з питань реформування 24 травня 2017 року. Згідно з рішенням членів Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики, проект був доопрацьований Робочою групою, до складу якої увійшли представники УАМБ, Держкомтелерадіо, ГО «Платформа прав людини» та ЦЕДЕМ.

Наразі сторони докладають спільних зусиль аби доповнений текст якнайшвидше був внесений на розгляд верховної ради України.

Олександр Дяченко, експерт УАМБ:

Наразі ми маємо компромісне рішення щодо основних пунктів законопроекту, однак триває обговорення ідей від зацікавлених організацій. Серед запропонованих доповнень – розширення сфери дії закону (пропонується реформувати також редакції засновані підприємствами із державною чи комунальною власністю). Ми робимо все, аби якнайшвидше вирішити долю цієї поправки і до початку парламентських канікул винести готовий проект до ВРУ.

Нагадаємо що з 2016 року Координатор Проектів ОБСЄ на замовлення Державного комітету з питань телебачення та радіомовлення здійснює проект «Підтримка реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ». В рамках діяльності надається експертно-консультативна підтримка п’ятьом редакціям, які були визначені шляхом конкурсного відбору та реформуються. Крім того, здійснюється підтримка цих та інших редакцій в рамках роботи гарячої лінії юридичних консультацій. В основу законопроекту покладено результати практичного досвіду редакцій що вже реформувалися, а також проблематика виявлена підчас роботи гарячої лінії.