ВПЛИВ МІКРОКЛІМАТУ НА ЗДОРОВ’Я ПРАЦІВНИКІВ

На працездатність людини великою мірою впливає мікроклімат в приміщенні, де вона перебуває (температура повітря, швидкість руху повітря, відносна вологість). Адже 80% життя людина проводить

у приміщенні, в тому числі 40% на робочому місці.
Нормальне функціонування організму можливе лише тоді, коли тепло, що виділяє організм, безперервно передається в навколишнє середовище. Зниження температури в приміщенні офісу призводить до росту тепловіддачі, що, в свою чергу, може призвести до переохолодження організму. При високій температурі у приміщенні практично все тепло організму виділяється за рахунок випаровування поту. Для нормального протікання цього процесу відносна вологість повітря не повинна перевищувати 60%.
Недостатня відносна вологість повітря (менше 40%) призводить до інтенсивного випаровування вологи зі слизових оболонок та їх пересихання. Це підвищує можливість ураження організму людини мікробами.
Згідно з ДСН 3.3.6.042-99 «Санітарні норми мікроклімату виробничих приміщень» встановлено такі норми допустимих параметрів мікроклімату для робіт в офісних приміщеннях (категорія робіт — легка 1а):
для холодного періоду року: температура 21-25 ºС, відносна вологість до 75%, швидкість руху повітря до 0,1 м/с;
для теплого періоду року: температура 22-28 ºС, відносна вологість 55-75%; швидкість руху повітря 0,2-0,1 м/с.
Перегрівання та переохолодження організму людини призводить до порушення життєвих функцій.
Перегрівання призводить до підвищення температури тіла, збільшення частоти пульсу, розширення судин, згущення крові, головокружіння і навіть до втрати свідомості. Тривале переохолодження організму призводить до порушення діяльності капілярів, зниження кровообігу. Місцеве загальне переохолодження є причиною пневмонії, бронхіту, радикуліту, невралгії, ревматизму, запалення верхніх дихальних шляхів та інших захворювань.
Засобами нормалізації параметрів мікроклімату є опалення, вентиляція, кондиціювання повітря, засоби автоматичного контролю і сигналізації тощо.
Отож, якщо причиною поганого самопочуття на робочому місці, і як наслідок, низької працездатності є порушення норм мікроклімату в приміщенні, варто звернутися до роботодавця з проханням виправити ситуацію.