Юліана Козаченко: "Запорізькі підприємства на 20 відсотків збільшили відрахування податку на прибуток"

З початку року у Запорізькій області надходження податку на прибуток підприємств до бюджетів усіх рівнів склали 356,7 мільйона гривень, що на 71,4 мільйона або на 20 відсотків більше, ніж за

п’ять місяців минулого року (без врахування показників великих підприємств, які перебувають на обліку в Запорізькому управлінні Офісу ВПП ДФС). Про це повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко.
Із загальної суми до державного бюджету підприємства сплатили понад 311 мільйонів, забезпечивши виконання індикативів на 114 відсотків. Рівень відповідного періоду минулого року перевищено на 61,7 мільйона. До бюджетів громад регіону спрямовано 45,5 мільйона, що майже вдвічі більше, ніж очікуваний показник доходів. Порівняно із січнем-травнем 2016 року рівень сплати зріс на 27 відсотків або на 9,7 мільйона.
У розрізі територій понад 67 відсотків надходжень перерахували підприємства обласного центру – більш ніж 241 мільйон, 33,5 мільйона – платники Мелітопольщини, 22,2 мільйона – Бердянщини, у Пологівському районі надійшло 8,8 мільйона, у Запорізькому – 4,3 мільйона, у Вільнянському – 3,4 мільйона, по 3,2 мільйона склали відрахування суб’єктів господарювання Оріхівського та Василівського районів.
На сьогодні базова ставка податку становить 18 відсотків. Застосування інших розмірів передбачено статтею 136 Податкового кодексу України.
З початку поточного року в оподаткуванні податком на прибуток підприємств відбулися значні зміни, ознайомитися з якими можна на веб-порталі Державної фіскальної служби (http://sfs.gov.ua/, http://zp.sfs.gov.ua) або у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (http://zir.sfs.gov.ua), обравши відповідний розділ.