Запорізькі військовослужбовці відвідали єдиний в Україні музей АТО

11 червня, для військовослужбовців строкової служби Запорізького гарнізону провели екскурсію у єдиному в Україні Музеї АТО. Він знаходиться у місті Дніпро і є складовою місцевого національного

історичного музею.
 Такий заклад виник саме у Дніпрі невипадково: у 2014 році цей обласний центр став справжнім форпостом захисту України від «руской вєсни» за допомогою перших добровольчих батальйонів та потужного волонтерського руху. До того ж, військові частини Дніпропетровської області, на жаль, понесли найбільші бойові втрати за час війни на Донбасі – 25 окрема-повітряно-десантна бригада, 93-тя окрема механізована бригада, добровольчі батальйони «Дніпро-1», «Дніпро-2», «Кривбас». Недарма повна назва закладу – «Громадянський подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО». Перша, зовнішня, експозиція, «Шляхами Донбасу», була відкрита 25 травня 2016 року; друга, внутрішня, що складається з трьох залів діорами «Битва за Дніпро», – 23 січня 2017 року.
За словами колишнього бійця 39-го окремого мотопіхотного батальйону 55-ї окремої артилерійської бригади Вадима Якушенка, який проводив екскурсію для строковиків, засновники музею не мали мети виокремити лише патріотів Дніпропетровщини; найголовніше – показати як на захист України стали її найкращі сини з усіх областей. Це особливо відчувається у Залі героїв, де представлені фотографії та особисті речі близько 500 загиблих в АТО військовослужбовців.
 Серед них – офіцери 55-ї окремої артилерійської бригади: заступник командира дивізіону з виховної роботи підполковник Петро Третяк (загинув 06.08.2014 року біля села Дякове Луганської області) та командир взводу, старший лейтенант Дмитро Севостьянчик (загинув 29.08.2014 року при виході з Іловайська). Обидва нагороджені орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно). Поруч – шкільна лента загиблого біля Широкиного 19-річного «азовця» Романа Черненка з написом «Випускник 2013». Крайній мирний рік…
Центральна скульптура експозиції під відкритим небом «Шляхами Донбасу» – дівчинка, що передає яблуко втомленому військовому. Ця історія трапилась влітку 2014 року, коли важкопоранений воїн 42-го батальйону територіальної оборони Іван Погорєлий врятував п`ятирічну дівчинку під час обстрілу. Маленька україночка подарувала йому яблуко. Композиція називається «Вдячність».
Вдячними за екскурсію залишились й запорозькі строковики. Саме на таких історіях звичайних земних хлопців, що спромоглись на неземні подвиги заради Батьківщини, формується нова армія нової держави.

 

Фото Андрія Безрука