Журналістський фестиваль – свято творчості і таланту

Традиційний фестиваль, присвячений Дню журналіста, цього року був не зовсім звичайним. Бо він став можливим лише завдяки багаточисленним друзям та партнерам, які допомогли журналістам і

матеріально, і морально. Атмосфера взаємодопомоги, відчуття дружнього плеча, яка панувала на заході, зробила його справжнім святом. До того ж, наймасовішим за останні кілька років, бо зібрав фестиваль близько 150 працівників запорізьких мас-медіа.

 

Майданчиком проведення свята став санаторій «Великий Луг», директор якого Юрій Нестеренко і його колектив зробили все можливе, аби журналісти почувалися тут комфортно. А численні спонсори від щирого серця подбали про те, щоб всі переможці і дипломанти конкурсу одержали заслужені нагороди за творчість.

На початку свята привітали з 80-річним ювілеєм ветерана журналістського цеху Миколу Зубашенка, який він святкував в цей же день в дружньому колі колег. Відзначили нагородою і багаторічного відповідального секретаря ЗОО НСЖУ, берегиню організації Майю Мурзіну.

Голова обласної організації Наталія Кузьменко вручила Почесні Знаки НСЖУ ветеранам журналістики – Миколі Кияну з Токмака, Григорію Петракову та Миколі Бордюжі – із Запоріжжя та директору радіостанції «Великий Луг» Наталії Агарковій.

Молодим журналістам Дарині Кавун та Яні Олійник урочисто вручили членські квитки НСЖУ.

А потім розпочалася церемонія вручення нагород переможцям творчого конкурсу, присвяченого Дню журналіста. Парад талантів відкрила номінація «Краща районна/міська газета. Лауреатами визнані міськрайгазети «Новий день» (м. Мелітополь) та «Південна зоря»  (м. Бердянськ. Дипломантом фестивалю з врученням заохочувальної премії стало видання «Бердянские ведомости». Їм і було вручено грамоти та призи. Грамотами дипломантів також відзначаються газети  «Таврія» Токмацького району та «Наше місто – Томкак».

Лауреатами в номінації «Журналіст року» визнані: Володимир Шак, газета «МИГ», Галина Знаменська, телеканал TV5, Євгенія Чуксіна – ТРК «Алекс». Відзначено також цікаві творчі роботи дипломантів  Дар’ї Сімутіної, телеканал “Z», Юлії Синицької, газета «Новий день» (м. Мелітополь ) та Діани Семенової, редактора сайту газети «Индустриальное Запорожье».

Цього року, окрім традиційних номінацій, була заснована нова « Кращий журналістський матеріал про події на Сході України». В ній відзначена радіоп’єса журналіста, учасника АТО Германа Дубініна та звукорежисера  Сергія Конашевича Радіо «Запоріжжя» і цикл фоторобіт Олександра Прилепи (газета «Индустриальное Запорожье», присвячений подіям в АТО та волонтерському руху.

Кращий режисер і кращий телеоператор року працюють у філії ПАТ НСТУ «Запорізька регіональна дирекція». Це – Світлана Кочкарьова та Олег Стригунов. Відзначено також творчу роботу телеоператора Дмитра Шахновського (ТРК «Алекс».

Найчисельнішою була номінація «Кращий молодий журналіст року». Тож в ній за рішенням журі було відзначено найбільше журналістів,щоб додати молоді наснаги. Лауреатами стали: Дарина Кавун, завідуюча відділом інформації газети «Таврія» (м. Токмак), Мар’яна Сарапій – журналістка телеканалу «Z», дипломантами – Анастасія Полєшко, телеканал «Запоріжжя» та Валерій Калайтан, TV5.

Наші спонсори і партнери не тільки підтримали відзначення переможців у традиційних номінаціях, але й започаткували власні, давши змогу розкритися журналістським талантам в різних напрямках творчості.

За творче висвітлення ходу реформи органів юстиції відзначено радіожурналіста Володимира Єгунова. Відзнаку вручив керівник Запорізького територіального відділу юстиції Олексій Долгополов.

В номінації «Екологія свідомості», заснованій директором взуттєвої фабрики «Міда», депутатом міської ради Віктором Притом, було відзначено Олену Кривицьку (телеканал «Запоріжжя»), Катерину Даниліну-Льовочко власкора газети «Индустриальное Запорожье» в Мелітополі та Юлію Тимошенко, кореспондента газети «Новий день» (м. Мелітополь). Вони одержали сертифікати на модельне взуття.

Переможців номінації «За відродження» – Віталія Голода, головного редактора газети «Наше місто – Токмак», Антоніну Богуславську, журналістку телеканалу «Запоріжжя» та Володимира Шота, телеоператора телеканалу «Z» – нагородив Грамотами та призами голова обласної організації партії «Відродження» Петро Гончарук.

Грамотами та подарунками привітали журналістів зі святом заступник директора Запорізької обласної філармонії Тетяна Тиліс, прес-секретар ПАО «Запоріжобленерго» Зореслава Цупренко та прес-секретар обласної організації Радикальної партії Юрій Хохлов.

Завершилося свято дружнім застіллям, відпочинком та щирим спілкуванням журналістського загалу.

Висловлюємо щиру подяку нашим друзям и партнерам, спонсорська підтримка яких допомогла нам організувати і журналістський конкурс, і наше професійне свято:
Олексію Литвину, генеральному директору ООО «Запоріжінструменттрейдинг»;
Петру Гончаруку, голові обласної організації партії «Відродження»;
Юрію Ружину, депутату Запорізької обласної ради, командиру Хортицького полку;
Олексію Долгополову, керівнику Запорізького територіального  управління юстиції;
Олексію Лепському, начальнику ГУ ДСНС в Запорізькій області;
Віктору Приту, директору взуттєвої фабрики «МИДА», депутату Запорізької міської ради;
Андрію Гамову, генеральному директору науково-виробничої фірми «ТАТА»;
Сергію Пшигоцькому, директору Запорізької кондитерської фабрики;
Сергію Биливненко, голові Запорізького  наукового товариства ім. Якова Новицьког;
Олександру Шинкаренку, директору фірмы «ЕВІТА;
Ірині Василенко, директору рекламного агентства «Наш город плюс»;
Ми вдячні  нашим друзям-аграріям:
Володимиру Сизоненку, засновнику та генеральному директору ТОВ «Семенівське» Пологівського та ТОВ «Новополтавське» Чергінігівського району;
Володимиру Стражнику, директору сільгосппідприємства «Агровиробнича фірма ім. Чапаєва» Василівського району;
Юрію Чекальському, голові наглядової ради ТОВ «Агротехсервіс -2000»;
Олександру Керничному, голові наглядової ради Оріхівського хлібокомбінату;
Тетяні Коцило, голові ТОВ «Барви» Новомиколаївського району.

Валентина Бистрова