Депутатський фонд - реальний інструмент розвитку територій області. - Єгор Семенков

Вони вже не просто тиснуть на кнопки в сесійній залі і приймають «потрібні» рішення. Вони – це 84 депутати Запорізької облради 7-го скликання – перетворюються на центр управління,

який має власну точку зору і свою позицію з кожного питання. Особливо – з питань розвитку територій. Журналісти «Запорізької правди» бачать ці глобальні зміни на кожній сесії облради, і переконалися в цьому, поговоривши в кулуарах з першим заступником голови Запорізької обласної ради Єгором Семенковим

 

– Запорізька обласна рада в цьому році збільшила депутатський фонд зі 120 тисяч гривень до 1 мільйона гривень. Вперше депутати отримали реальний ресурс на реалізацію інфраструктурних проектів. Що це: бажання депутатів брати на себе відповідальність?
– Депутати обласної ради 7-го скликання з моменту вступу в повноваження зміцнюють обласну раду як орган місцевого самоврядування.
Якщо в минулому році депутатський фонд становив 120 тисяч гривень і був спрямований на допомогу жителям області, які її потребували, то в цьому році депутатський фонд на допомогу жителям збільшений до 300 тис. грн.
Більш того, за ініціативи депутата від Олега Буряка, обласною радою підтримано депутатський фонд у розмірі ще 700 тис. грн. на реалізацію інфраструктурних проектів на територіях області.
Це – інновація Запорізької обласної ради 7 скликання, за всі роки роботи ради така практика впроваджена вперше.
Збільшення депутатського фонду – це готовність кожного депутата брати на себе відповідальність за розвиток громад перед жителями області.

Мільйони – в справу

– На які проекти, в основному, депутати направили свої депутатські фонди? Куди направите свої 700 тисяч Ви, як депутат облради?
– Програма сприяння виконанню депутатських повноважень – об’ємний документ, розписаний на ста сторінках. У ньому передбачено фінансування закупівлі медичного обладнання для районних лікарень та ФАПів, облаштування дитячих та спортивних майданчиків, придбання спецтехніки для благоустрою територій та вивезення сміття та багато інших заходів на загальну суму 58,8 млн. грн.
Я обирався від міста Мелітополь, відповідно, частину свого депутатського фонду направив на розвиток саме цього міста. Так, по 102 тис. грн. піде на облаштування дитячих і спортивних майданчиків за трьома адресами: дві – по вул. Інтеркультурній і одна – по вул. Лютневій. З огляду на те, що обласна рада також закріпила мене депутатом за Комунарським районом Запоріжжя, 394 тис. грн. направлено на облаштування спортивного майданчика по вулиці Автозаводська в місті Запоріжжя. Проект “Здоров’я – це найбільший скарб” передбачає будівництво сучасних футбольного і баскетбольного майданчиків з біговою доріжкою і тенісними столами. Завдяки моїм колегам по фракції «Опозиційний блок» Володимиру Байді, Ігорю Черняку, Ігорю Жердєву, Наталі Міхайській, на об’єкт направлено 1,2 млн. грн.
Депутати, пропонуючи проекти з депутатського фонду, прислухалися до побажань своїх виборців, і направили кошти на ті об’єкти, які є пріоритетними для громади.

Без концепту немає розвитку

– Під час другого пленарного засідання 12-ї сесії депутати розбиралися з Концепцією соціально-економічного та культурного розвитку Запорізької області на 2018 рік. Чи має цей документ практичну вагу? Адже у нас вже прийняті різні плани, стратегії та програми …
– Уточню, що в рамках цього питання депутати створили робочу групу з розробки Концепції.
Забезпечити соціально-економічне зростання територій Запорізької області можна тільки при наявності чіткого плану. До прийняття обласного бюджету на наступний рік близько півроку, і завдання цієї робочої групи – об’їздити всі райони області, визначити пріоритетність фінансування об’єктів і необхідні фінансові ресурси. Напрацьована депутатами база буде запропонована обласній державній адміністрації, яка є суб’єктом внесення на затвердження обласної ради бюджету на 2018 рік. Депутати сподіваються, що такий підхід до формування плану соціально-економічного розвитку Запорізької області стане фактором прийняття максимально збалансованого і прозорого бюджету.

– До речі, депутати вже не перший раз «завернули» Програму соціально-економічного та культурного розвитку Запорізької області на 2017 рік, запропоновану обласною державною адміністрацією. Що не влаштовує більшість в сесійній залі?
– До Програми соціально-економічного та культурного розвитку Запорізької області на 2017 рік були висловлені офіційні зауваження профільного управління обласної ради. Найголовніша причина – відсутність в програмі конкретних шляхів вирішення проблем, які є актуальними для області. Повинен бути покроковий план, як досягти максимального розвитку базових галузей економіки області.

Терапія для бюджету
   
– Зі скрипом, але депутати проголосували за виділення коштів на придбання апарату МРТ. Які підводні камені були в цьому питанні? Чи можуть запорожці розраховувати, що куплений за гроші громади апарат буде їм доступний? Чи можна говорити про те, що послуги магнітно-резонансної терапії будуть безкоштовними?

– При відпрацюванні проекту бюджету розвитку на 2017 рік, який пропонувався облдержадміністрацією, на придбання апарату МРТ передбачалося понад 47 млн. грн. У проекті рішення про внесення змін до бюджету 2017 року, який був внесений на розгляд обласної ради в травні 2017 року, на придбання МРТ було передбачено вже 32 млн. грн.
За фактом, з урахуванням поправок, на сесії 8 червня прийнято рішення про виділення коштів на придбання МРТ в сумі 29,9 млн. грн. Непогана «знижка»!..
Таким чином, депутати, завдяки своїй принциповій позиції, зберегли для бюджету близько 17 млн. грн.
І апарат магнітно-резонансної терапії, і багато іншого медичного обладнання важливі для збереження і покращення здоров’я жителів області. Звичайно ж, купивши його за рахунок громади, послуги даного апарату повинні бути безкоштовними для всіх.

– Планується, що наступна сесія обласної ради буде бюджетною. Тобто, депутати розподілятимуть гроші, отримані за рахунок перевиконання бюджету. Ваші прогнози: область спрацює в «плюс»?
– За попередніми даними на 1 червня, перевиконання дохідної частини обласного бюджету від планових показників становить 4,6%. У грошовому еквіваленті це – 29,1 млн. грн. Перевиконання по екофонду – ще 50 млн. грн. Згідно з Бюджетним кодексом України, перерозподіл коштів перевиконання дохідної частини бюджету може здійснюватися в разі перевиконання дохідної частини бюджету не менше ніж на 5%.

Тому сподіваємося, що завдяки таким підприємствам, як «Запоріжсталь», «Запоріжкокс», «Запоріжвогнетрив», «ЗЗРК», «Мотор Січ», які працюють навіть в цей складний для економіки час, ми зможемо забезпечити стабільне фінансування соціальної сфери та інфраструктурних проектів. Наскільки мені відомо, на підприємствах групи «Метінвест» з 1 червня представникам робітничих спеціальностей підвищили заробітну плату на 20%. А це – додаткові надходження до бюджетів усіх рівнів. Це, безумовно, стимулюватиме розвиток регіону.