Майбутні запорізькі кравчині та стилісти навчатимуться на базі унікального навчально-практичного центру інноваційних швейних технологій

У Запорізькому вищому професійному училищі моди і стилю відкрили навчально-практичний центр інноваційних швейних технологій. Сучасному  обладнанню  такого рівня, яке встановлено

для навчальних  потреб, можуть позаздрити навіть потужні підприємства, – впевненні в закладі.
Відкривали сучасний майданчик за участі представників міністерства освіти і науки України та обласної влади: голова обласної ради Григорій Самардак, голова обласної державної адміністрації Костянтин Бриль та директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова. Вони привітали учнів та педагогічний колектив з придбанням, взяли участь в оглядовій екскурсії закладом  та  поспілкувалися з ученицями училища і їх педагогами.
Гості були вражені рівнем матеріально-технічного забезпечення училища. У відкритому центрі інноваційних технологій встановлено німецьке закрійне обладнання, швейні машини, встановлено інтерактивну дошку для навчання майбутніх кравчинь та стилістів. Оснащений центр за кошти державного бюджету. За офіційною інформацією, цього року в області відкриють ще декілька подібних центрів, в тому числі за кошти бюджету області. Це дозволить суттєво підвищити рівень підготовки кваліфікованих кадрів і навчати конкурентоспроможних фахівців за потребами ринку праці.
– Важливо, що у відкритому щойно центрі зможуть навчатися не лише учні училища, а й дорослі люди, майстри виробничого навчання, які потребують підвищення кваліфікації. Це перший подібний центр, але буде й інший. І не тільки за державні кошти, а й з обласного бюджету.
Окрім Запоріжжя, центри інноваційних технологій відкриватимуться не тільки в обласному центрі, цього року такий сучасний майданчик для навчання трактористів і механізаторів буде відкрито у Михайлівці. Відбір напрямків, за якими створюються подібні центри, відбувається у тісній співпраці з роботодавцями.
Як поділилася заступник директора департаменту професійної освіти Міністерства освіти і науки України Катерина Мірошниченко, з державного бюджету вже виділено на реалізацію таких центрів 50 млн.грн.
– Сьогодні забезпечення технічним устаткуванням відбувається за трьома найбільш затребуваними напрямками: тракторист-машиніст, монтажник технічного устаткування і швачка-закрійник. До кінця року, за підтримки Міністерства, в Україні має бути відкрито 25 подібних центрів , – запевнила Катерина Мірошниченко.  
Розвиток професійно-технічної освіти – один з вагомих напрямків виконання програми розвитку всієї області. Про це у своєму виступі розказав голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак.
– Запорізький край багатий своїми традиціями у легкій промисловості. Нажаль, ми їх свого часу втратили. Але не втратили перспективу. І сьогодні маємо відновити цей потенціал, а зробити це без гідного рівня технічної освіти просто неможливо. Це перспективний напрямок. Прагнучі залучати інвестиції в регіон, маємо дбати і про підготовку кваліфікованих кадрів. Тому обласна рада робить суттєві кроки зі свого боку: ми підтримали фінансування профтехосвіти, фінансуємо стипендії обдарованим учням, дбаємо про матеріально-технічне забезпечення навчальних закладів. Але добре, що про підвищення рівня професійної освіти і популяризацію робітничих професій дбає і державна влада. Це – хороший приклад співпраці держави і місцевого самоврядування, – підкреслив голова обласної ради.