Запорізькі журналісти поширюють медіаграмотність

У рамках реалізації ініціативи ЗОО НСЖУ з поширення медіаграмотності  у запорізькій громаді член правління і член секретаріату обласної організації журналістської спільноти, виконуюча обов’язки

головного редактора газети «Запорізька правда» Наталя Зворигіна провела  тренінг з опрацювання навичок протистояння маніпуляціям у ЗМІ для членів молодіжної ради ТОВ «Запорізький титано-магнієвий  комбінат».
Спілкування відбувалося у крeативній  інтeрактивній формі з малюнками, прeзeнтаціями, командною роботою. Йшлося про оволодіння інструментами протидії маніпуляціям, механізмами розпізнавання пропаганди та технологіями критичного мислення.
Учасники не тільки отримали теоретичні знання та методичні поради з цих тем, але й закріпили практичними вправами навички декодування  інформації  і моделювання власного медіаповідомлення в залежності від спрямування на аудиторію під час роботи у групах фахівців зав’язків з громадськістю віртуальних компаній та журналістів віртуальних видань, які представляють певні категорії аудиторії.
Вправи та презентації щодо ілюзій сприйняття наочно підтвердили  неоднозначність світу навкруги нас і інформації про цей світ.
Протягом заходу, що тривав більше, ніж дві з половиною години, його учасники опрацювали  алгоритм свідомого прийняття рішення на основі критичного мислення і  навчилися його формувати і застосовувати.
Поширювати медіаграмотність – це важливе і відповідальне завдання, – коментує захід Наталя Зворигіна. –   Свідомі і відповідальні журналісти – найперші, хто зацікавлений в тому, щоб суспільство оволоділо  інструментами протидії маніпуляціям і фальсифікаціям. Врешті, від того, наскільки наша спільнота здатна до критичного мислення, залежить майбутнє нашої країни.

 

Прес-центр ЗОО НСЖУ