Григорій Самардак: Кожен з районів області має бути в полі зору обласної ради

Григорій Самардак: Кожен з районів області має бути в полі зору обласної ради

На минулому тижні голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак з робочою поїздкою побував у Новомиколаївському районі. Так склалося, що цей район в обласному парламенті не представляє жоден з депутатів, тож голова обласної ради особисто ознайомився з проблемами та здобутками новомиколаївців, і окреслив коло питань, які потребують уваги з боку обласної ради. Разом з Григорієм Самардаком, район відвідав заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Віктор Скобліков

DSC 3141

Проблеми складні, але вирішувані

Одне з головних питань, яке сьогодні становить причину соціальної напруги в Новомиколаївці – стабільне забезпечення питною водою. До слова, відсутність води – багаторічна проблема для всього району. В самій же Новомиколаївці є водовод, декілька років тому навіть було розпочато його реконструкцію, але як-то кажуть, «віз і нині там»…В ході наради на селищній дільниці КП «Водоканал», голова Новомиколаївської районної державної адміністрації Вікторія Чмельова розказала – проблема у хибній системі водопостачання, побудованій ще за радянських часів.
– Оскільки у нас резервуари знаходяться знизу селища, то вода наверх, вона просто не достає. Недостатньо тиску, – доповіла Вікторія Вікторівна. – У нас є мікрорайон Південний, який знаходиться поза трасою, там води літом майже зовсім не буває. Починається полив, ті території де нижчі, вони поливають свої присадибні ділянки, городи, а туди до людей, вода зовсім не доходить. А є ж діти, хворі люди, які залишаються зовсім без води. Це дуже серйозна соціальна проблема.
«Пустити» воду в селищі допоможе будівництво водонакопичувальної станції. Її проект розроблений і затверджений Новомиколаївською селищною радою. Це близько 9 млн.грн. В бюджеті району таких коштів – не має.
– Ми сьогодні готуємося до прийняття обласного бюджету, і такі робочі поїздки дозволяють нам визначитися із пріоритетними напрямками, – зазначив голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак. – Для участі у виїзних нарадах ми залучаємо й керівництво обласної державної адміністрації, аби ми разом розбиралися у ситуації, прислухалися до людей і спільно готували рішення для розгляду у сесійній залі. Вода для жителів Новомиколаївки – одне з таких рішень, – підкреслив Григорій Самардак, підсумовуючи результати проведеної наради.
На вирішення питання з водозабезпечення у Новомиколаївці чекають близько 6 тисяч жителів.

DSC 2852

 

Власні та якісні молокопродукти

Новомиколаївський молокозавод, який в ході робочої поїздки відвідав голова обласної ради, один з небагатьох, які залишилися в області переробників молока. Тут виготовляють масло, кисломолочні продукти та казеїн технічний.
Голова обласної ради Григорій Самардак оглянув потужності підприємства, поцікавився перспективами його розвитку. Зокрема, обговорив можливості підприємства для участі у тендерах на постачання якісних продуктів харчування комунальним установам.
За словами директора Новомиколаївського молокозаводу Миколи Павелко, їм важко конкурувати із учасниками тендерів за таким показником, як «ціна». Адже нижча ціна, означає – нижчу якість продукту, а цього на підприємстві не допускають.
– Наша задача – дбати про якість харчування у бюджетних установах – школах, інтернатах, лікарнях. І ми сьогодні переконалися, що в Запорізькій області є підприємства, які дбають про високі вимоги до своєї продукції, – зауважив голова обласної ради. – Але, нажаль, під час тендерів головною перевагою є низька ціна. І сьогодні я хочу, аби ми змінили цей стереотип. Перевага має бути за якістю.
Григорій Самардак відмітив, що підприємство працює, забезпечує робочі місця і побажав подальших успіхів, адже працююче підприємство – це надходження до бюджету.
– До слова, Запорізька область, за результатами першого півріччя має перевиконання бюджету, так само, на 120% перевиконаний бюджет Новомиколаївського району, – зазначив голова Запорізької обласної ради.

DSC 2783

Сучасні технології в АПК – шлях лідерів
Ще одне підприємство новомиколаївського району продемонструвало голові обласної ради свої здобутки – ТОВ «Лідер» у селі Зелений Гай впроваджує сучасні технології у виробництві та управлінні господарством. Тут не тільки вирощують традиційні зернові культури, а й виготовляють корми для худоби, власне, розвивають тваринництво, а крім того, займаються бджолярством. Є на підприємстві сучасна лабораторія, яка дозволяє ще на стадії виробництва точно визначити якість сировини.
За словами генерального директора ТОВ «Лідер» Сергія Верепи, на підприємстві запровадили вертикальну систему інтеграції у сільському господарстві – для годування худоби використовують корми, виготовлені і вирощені на підприємстві. Це дає свій позитивний результат, підприємство розвивається, забезпечуючи робочими місцями селян.
– На підприємстві задіяні близько 108 працівників різних спеціальностей – механізатори, енергетики, близько 60 людей працюють на фермі. Ми одні з найбільших підприємств в районі, яке надає робочі місця для селян, – зауважив Сергій Верепа.
Голова Запорізької обласної ради відзначив важливість соціального партнерства із громадою села, подякував за внесок у розвиток території, забезпечення робочими місцями не тільки жителів села, а й внутрішньо переміщених осіб.
– Сільські території тримаються на фермерських господарствах. Добре, що в Новомиколаївському районі є таке підприємство, яке дбає не тільки про розвиток власного виробництва, а й про підтримку села, – зауважив голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак. – Я тут не вперше і мені приємно відзначити, що підприємство розвивається, технологічно оновлюється. Тож бажаю їм подальшого розвитку, бо успішне підприємство на території району – це робочі місця, це наповнення бюджету, це реалізація інфраструктурних проектів, тощо.
Знайомство з підприємством не обійшлося і без обговорення проблемних питань в одній з найперспективніших галузей вітчизняної економіки. Зокрема, говорили про низькі закупівельні ціни на сільгосппродукцію, необхідність розширювати можливості для виходу на експортні ринки для невеликих виробників, про ринок земель тощо.
Врубка: Робота на території дозволить сформувати пріоритети у підготовці обласного бюджету, – Г.Самардак

DSC 3060