У сфері готівкових операцій запорізькі аудитори ДФС провели 267 перевірок

Фахівці фіскальної служби провели у Запорізькій області 267 перевірок господарських об’єктів, основною метою яких був контроль касової дисципліни.
За результатами встановлених порушень у сфері готівкових операцій донараховано 3,3 мільйона гривень. Це вдвічі більше, ніж за перше півріччя минулого року. З цієї суми суб’єкти господарювання узгодили 3,1 мільйона, на даний час до бюджету вже надійшло 2 мільйони.
Як відзначила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, сьогодні значно посилено відповідальність за недотримання законодавчих норм щодо використання касової техніки та операцій з готівкою. У свою чергу, з метою захисту своїх прав кожен покупець повинен вимагати від продавця фіскальний чек, що убезпечує від придбання неякісних товарів або послуг. У випадках відмови видачі чеку необхідно повідомляти органи фіскальної служби.
Найчастіше підприємці нехтують правилами застосування реєстраторів розрахункових операцій, а також працюють без ліцензій та не ведуть офіційний облік готівки у касі.
Наприклад, під час нещодавньої перевірки одного із запорізьких магазинів аудитори виявили, що реалізація товарів там відбувалася “в обхід” РРО, без розрахункових документів. Крім того, у касі знаходилось близько 8 тисяч гривень, які не були обліковані. Таким чином, за порушення Закону України “Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні до суб’єкта застосовані штрафні (фінансові) санкції на суму майже 40 тисяч гривень.

Головне управління ДФС у Запорізькій області