11,5 тисяч роботодавців скористалися послугами служби зайнятості

Одним з пріоритетів діяльності служби зайнятості є зміцнення та розвиток взаємовигідних партнерських відносин з роботодавцями.

Впроваджуючи нові сервіси та послуги для роботодавців, служба зайнятості досягає головної мети – вирішення питань зайнятості населення. Оперативний підбір кадрів, професійне навчання на замовлення роботодавців, підвищення кваліфікації та оволодіння новою професією, організація громадських та тимчасових робіт – всі ці послуги направлені на те, щоб допомогти безробітним знайти роботу, а підприємствам – працівників. Інформація про вакансії, відео вакансії, відео резюме пропонується клієнтам служби зайнятості сучасними сервісами: через офіційні сайти, соцмережі, консультації в режимі он-лайн та за телефоном,  працює «електронна черга» та «кабінет роботодавця».
Комплекс соціальних послуг, які сьогодні отримують роботодавці від служби зайнятості, доволі широкий і різноманітний: від підбору кадрів до економічних стимулів шляхом компенсації витрат на сплату єдиного внеску при працевлаштування безробітних громадян. Протягом поточного року ними скористалися  11,5 тисяч роботодавців області. Така співпраця дає певні позитивні результати. Так, правом отримання компенсації витрат на сплату єдиного внеску вже скористалися 240 роботодавців, які прийняли на нові робочі місця 472 особи. Примітно, що найбільш активно звертаються за компенсацією переважно суб’єкти малого та середнього бізнесу. Для них отримання компенсаційних виплат є досить відчутним та допомагає  подальшому розвитку.
«Турбота про працівника – головна ознака соціально –  відповідального бізнесу. Кожна вакансія на підприємстві може стати для людини вирішенням життєвої проблеми. Маємо надію, що роботодавці, і наші партнери, і  такі, що тільки-но започатковують свою діяльність, долучаться до наших проектів, будуть дбати про збереження робочих місць, забезпечення працівників соціальними гарантіями», – підкреслила І. Дуднік, директор Запорізького ОЦЗ.
На засіданні уряду 27 вересня Кабінет міністрів вніс зміни в бюджет Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в частині збільшення фінансування на 2017 рік. Зокрема, збільшено видатки на компенсацію роботодавцям, які створюють нові робочі місця і влаштовують на роботу переселенців.
Згідно рішення Кабміну, стаття “Компенсація єдиного внеску роботодавцям” збільшена з 87 579,5 тис. грн. до 109 031,1 тис. грн., стаття “Здійснення заходів відповідно до ст. 241 закону “Про зайнятість населення” збільшена з 29 767,3 тис. грн. до 41 955,5 тис. грн.

 

Додатково. За вісім місяців поточного року кількість вакансій збільшилася на 16,4 відсотки в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. Сьогодні в базі даних служби зайнятості налічується 1164 актуальних вакансій, які надали 279 підприємств.