«БібліоFEST»: книги пішли в люди

Невдовзі, а саме 1 листопада, у концертному залі ім. Глінки Запорізької обласної філармонії наша газета святкуватиме свій видатний ювілей. Забігаючи наперед, запрошуємо

усіх наших друзів на це свято.
А тим часом, в рамках власного освітньо-мистецького марафону «Назустріч 100-річчю газети «Запорізька правда»,  наше видання стало учасником масштабного культурного заходу на вшанування Дня бібліотек -«БібліоFEST», який вперше з ініціативи департаменту культури та туризму Запорізької міської ради відбувся  у Запоріжжі і зібрав на пл. Маяковського чимало прихильників.
– Ми працюємо, в тому числі,  для того, щоб жителі нашої області розвивали своє критичне мислення, ставали більш освіченими і досвідченими.  Адже саме таким громадянам врешті вдасться збудувати і захистити нову незалежну європейську державу – Україну. Запорукою тому  може стати любов людей до читання. І наша мета цілком збігається з місією, яку обрали для себе бібліотекарі, – визначила засади участі газети у заході  очільник «Запорізької правди» Наталя Зворигіна.  
Свою локацію ми розгорнули у рамках  одного з центральних заходів фесту –  бренд-автор-шоу, яке передбачає  спілкування з письменниками. Тож «Запорізьку правду» представляли заповзяті  автори   «Веселої січі», яка , до речі, регулярно виходить  на шпальтах «Запорізької правди», – її ведучий  у газеті – відомий запорізький поет і письменник Пилип Юрик, а також вірні «веселі січовики»  Віра Коваль та Микола  Білокопитов.  Вони знайомили усіх гостей локації із  своїми книжками, проводили для бажаючих автограф-сесії.
 Передбачалося, що саме тут, на «БібліоFEST», на локації «Запорізької правди»  широкий загал вперше почує про унікальне видання, яке готується до виходу у світ силами небайдужих людей – волонтерів з організації «Хто, як не ми» з Новомиколаївського району. Мова   про літературно – поетичний альманах «Все, чим живу і дорожу» –  збірку поетичних і прозових творів, написаних людьми різного віку і найрізноманітніших професій,  яких  об’єднує щира любов до малої Батьківщини- Новомиколаївщини.
– В альманасі представлені  твори різних жанрів і спрямувань, від патріотичних до ліричних, історичних, гуморесок, байок і пісень. Але це не твори дилетантів – любителів поетичного чи прозового слова. Більшість зібраних в альманасі віршів, поем, оповідань, новел, байок … – високохудожні, наповнені глибоким філософським змістом твори, написані за покликом серця, власних почуттів, викликаних подіями в особистому чи суспільному житті.  Багато хто із представлених в альманасі авторів вже мають власні видані в друк збірки, книги  чи твори,опубліковані у солідних виданнях країни.  Так,  поет Володимир Лущан, який народився і виріс у Барвінівці Новомиколаївського району, а нині проживає у м. Полтава, видав поетичні збірки «Степ», «Ковила», «Небокрай». Вибрані з них вірші опубліковані в даному альманасі. Кримський письменник, заслужений журналіст України і наш земляк Віктор Стус, у творчому доробку якого кілька історичних романів і повістей, зокрема історичний роман «Арійський спас», повість – версія про пригоди Тараса Шевченка та ін., представив теж свої твори у даній книзі, – розповів  рушій проекту – очільник  Новомиколаївського районного волонтерського осередку «Хто, як не ми», приватний нотаріус Олександр Моргунов.
Однак, через низку технічних причин, адже видання книжки,  до того ж, на громадських засадах,  у наш час  пов’язане з багатьма складнощами, сигнальний  екземпляр збірки, який мали представити на «БібліоFEST», ше не вийшов у світ. Тому гучної її презентації, як це планувалося, не відбулося. Втім, «Запорізька правда» зобов’язується, щойно вдасться така нагода, гучно повідомити про видання означеного альманаху. Тож слідкуйте за нашими публікаціями.
Для запорожців і гостей міста організатори підготували  справжнє бібліотечне свято просто неба, благо, погода сприяла. Бібліотекарі дійсно здивували широким спектром інновацій, які, до речі, зацікавили і дорослих,  і дітлахів. На локації  «Гортаємо Internet»  проходила презентація комп’ютерних та медіа послуг, якими можна безкоштовно скористатися в бібліотеках. Затишний куточок  «Pro-місто»  зацікавив  інтелектуальними конкурсами  знавців рідного краю. У розташуванні  «Сім + Я» дорослі могли відвідати «Sport library» і позайматися на тренажерах, а дітдахи – відвідати  вкнижковий лабіринт,  побувати на бук-шоу,  взяти участь у читанні open-air та інших цікавих заходах. Місцева  «Hand-made майстерня» дарувала майстер-класи з виготовлення ляльок-мотанок, аплікації, малюнку, паперової пластики, букетів з цукерок, тощо. А на  «Фото-party»  кожен міг  зробити селфі з улюбленими героями книг.  
Для любителів поратися на землі  у локації  «Green library» пропонувалиулітература для садівників-городників,  а також надали можливість отримати рідкісне насіння.  Тут же організували вже популярний у запоріжців «Буккросинг» (вільний обмін книгами) та  виставку малюнків «Світ книги».  В експозиції якої  представили роботи учнів запорізьких  шкіл естетичного виховання.
За традицією, свято на центральному сценічному майданчику  відкрилося урочистостями  з вшанування кращих працівників бібліотек.  Тут же творчі самодіяльні  колективи міста, а також вихованці  міських  музичних шкіл та шкіл мистецтв подарували учасникам заходу прекрасну концертну програму. Тут же пройшла і   «Зоряна година читача», в рамках якої  біблотекарі відзначили своїх  вірних друзів – шанувальників читання.
Серед усіх ми  відмітили  чарівну дівчину в українському  вбранні – активну читачку , волонтерку та, як виявилося,  учасницю багатьох  масових  заходів  Запорізької бібліотеки –філії №14, –  студентку Дніпропетровського коледжу мистецтва та культури  Дарину Гаманенко.  Вона  читала вірші Лесі Українки, робила це так виразно і натхненно, що у слухачів сльози навертали на очі.
Ще один захід ми не оминули – «Читайм».   В його рамках пройшла презентація раритетних видань, які зберігаються в фондах бібліотек. Завідуюча бібліотеки –філії №14  Ніна Сердюк продемонструвала стародруки, видання 19 та 18 сторіччя, які є у фондах ввіреної їй  бібліотеки.

 

— Цей великий бібліотечний захід, в якому взяли участь 20 бібліотек нашого обласного центру, дійсно ми  проводили вперше, але вже бачимо його безсумнівний успіх, – підтвердила завідуюча методико-бібліографічним відділом Запорізької  міської централізованої системи  бібліотек для дорослих Валентина Семешко.- Мали  на меті всебічну популяризацію  книги та читання, по-друге, нам дуже важливобуло  розповісти громаді  про широкий спектр бібліотечних послуг, які ми надаємо зараз. Людина, яка багато років не була у бібліотеці або взагалі, на жаль,  не відвідує бібліотечні заклади,  буде вражена нашими можливостями, які пов‘язані з комп’ютерними технологіями, з інтернет-центрами, тобто, з дуже сучасними бібліотечними технологіями. Тож, сподіваюсь, ми переконали запоріжців у доцільності відвідування бібліотек. Приходьте, ми вас ще  порадуємо і здивуємо!

Олександра Воронцова, Олександр Максимов(фото)