У м. Запоріжжя рятувальники ліквідували пожежу у будівлі хостелу. Внаслідок надзвичайної ситуації загинуло 5 осіб, ще 4 вдалося врятувати

2 жовтня о 02:46 до Служби порятунку надійшло повідомлення про пожежу, яка сталася по вул. Жуковського Олександрівського району м. Запоріжжя.

Прибувши на місце події рятувальники встановили, що горить двоповерхова цегляна будівля колишнього хлібозаводу та шиферний дах 20х10м. Також на другому поверсі зайнялись приміщення на загальній площі 100 кв.м.
Під час розвідки бійці ДСНС виявили тіла 4-ох чоловік без ознак життя. Ними виявились мешканці хостелу. Ще одна людина, від травм не сумісних з життям, померла в кареті швидкої.
Як зясувалось в ході попереднього розсідування, з кінця 2016 року на другому поверсі розпочав свою діяльність хостел. Перевірки дотримання вимог пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту протягом 2016-2017 років не проводились, декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань пожежної безпеки до Головного управління не надходила.
Ліквідація пожежі здійснювалася у двох напрямках: порятунок людей та гасіння загоряння.
Люди опинилися у вогняній пастці, оскільки на вікнах номерів встановлені решітки, а вихід через коридор унеможливлювався сильним задимленням. Вогнеборці через вікна другого поверху по висувній драбині врятували чотирьох осіб трьох жінок та 8-річну дівчинку.
О 03:46 рятувальники локалізували пожежу, а о 04:15 повністю ліквідували. Через сильну задимленість вогнеборці працювали в апаратах на стисненому повітрі. Ускладнювало ситуацію гасіння пожежі те, що приміщення будівлі знаходилися під напругою 380 V, а електрощитова для відключення знаходилася в зоні горіння. Найближчий пожежний гідрант, який знаходився на відстані 20 м. від місця пожежі, був не справний (демонтований). Безперервна подача води була організована за допомогою підвозу з найближчого гідранту на відстані 300 м.
Причина пожежі на разі встановлюється. За фактом події відповідні органи проводять розслідування.
До ліквідації наслідків пожежі залучалися 15 одиниць техніки, з них 9 автоцистерн та 52 чоловіки особового складу.

 

Сектор зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю
                ГУ ДСНС України у Запорізькій області