У світ вийшла збірка успішних історій переселенців м. Запоріжжя

Вийшов у світ збірник успішних історій переселенців м. Запоріжжя «ВПО: статус vs успіх, Запоріжжя-2017», підготовлений за сприяння  громадської організації «СМАРТ».  Видання

  включає в себе історії 25 внутрішньо переміщених осіб м. Запоріжжя та їх оточення, які доводять – будь-яка кризова ситуація це можливість відкрити в собі нові сторони.
Збірник складається з історій 25-ти успішних переселенців, коментарів їх близького оточення, представників громадського сектору, а також тут подається  остання статистична інформація щодо внутрішньо переміщених осіб на території Запоріжжя.
Серед учасників проекту – люди від 20-ти до 72-х років, одинокі матері з дітьми, багатодітні родини, учасники АТО, студенти, підприємці, пенсіонери тощо.
Основа історій – біографічні інтерв’ю з самим переміщеними особами, а також їх оточенням. Команда проекту вірить, що досягати успіху можна в різних сферах, не тільки в професійній, на якій часом робиться більший акцент, але і в особистому, сімейному житті, а різні стартові можливості не перепона на цьому шляху. Наприклад, переживши війну і змінивши повністю своє оточення, місто проживання, герої публікацій  знайшли в собі сили прокидатися вранці, йти на роботу, і змінювати своє життя на краще.
Історії представлені у збірнику розкривають різноманітні прояви успіху, але їх об’єднує незалежність їх героїв від обставин та статусу «ВПО» і бажання покращувати щоденними поступовими кроками своє життя та життя своїх близьких.
Для  команди  авторів важливим було показати, наскільки різними та цікавими можуть бути ті зміни, які відбуваються у житті людини попри пережиті події та досвід вимушеного переселення. Учасники проекту, чиї історії розміщені у збірнику, відкривають свій бізнес, починають втілювати свої дитячі мрії, кардинально змінюють роботу, вступають до шлюбу та народжують дітей в Запоріжжі, і відчувають себе повноцінними мешканцями міста.
Збірник розміщений онлайн:https://issuu.com/mlsgroup/docs/idps_2017
Сподіваємось, результат нашої праці стане хорошим прикладом як для переселенців, так і для місцевої громади.

 

Оксана Ковтун