За направленням служби зайнятості 434 демобілізованих учасники АТО отримали роботу

За оперативними даними на обліку в центрах зайнятості Запорізької області протягом року перебували 1855 безробітних  з числа демобілізованих учасників АТО.

З початку року за направленням служби зайнятості працевлаштовані 434 безробітних із числа демобілізованих учасників АТО, на військову службу за контрактом повернулися 114 осіб.
Фахівці центрів зайнятості надають профорієнтаційні, інформаційні послуги, психологічну допомогу та консультації, пропонують організацію професійного навчання учасників АТО на замовлення роботодавців або для започаткування підприємницької діяльності. Особисті консультанти надають широкий спектр послуг кожному демобілізованому військовому, здійснюють індивідуальний супровід, щоб прискорити адаптацію до мирного життя та допомогти закріпитися на робочому місці.
Так, протягом року проходили профнавчання 141 особа із числа учасників АТО за актуальними на ринку праці професіями та спеціальностями такими як електрогазозварник, налагоджувальник верстатів, охоронник та інші. Отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності – 44 особи, які започаткували власну справу у сферах надання послуг населенню, сільського господарства, торгівлі, вантажного перевезення та інших. Участь у тимчасових і громадських роботах приймали 136 безробітних демобілізованих військових.
За словами директора Запорізького обласного центру зайнятості Ірини Дуднік, сприяння самореалізації та працевлаштуванню цієї категорії громадян є одним з головних завдань. Служба зайнятості разом з владою, підприємствами, навчальними закладами докладає максимум зусиль в питаннях працевлаштування цієї категорії громадян.
Для прикладу, однією із послуг для роботодавців, що допомагає заощаджувати, є надання компенсації єдиного соціального внеску за умови працевлаштування за направленням центру зайнятості зареєстрованих безробітних на нове робоче місце, в тому числі учасників АТО.

 

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061)233-11-37