9 жовтня відбулася 16-та чергова сесія Запорізької обласної ради

В сесійній залі зарєструвалися 74 (з 84) депутатів. За пропозицією голови Запорізької облради Григорія Самардака, на початку сесії депутати та запрошені на сесію висловили співчуття рідним та близьким наших земляків – військовослужбовців, які трагічно загинули у зоні проведення антитерористичної операції на сході України.
За традицією, були відзначені кращі представники Запорізького регіону. Депутат обласної ради Володимир Усатий отримав від голови облради та від імені депутатського корпусу букет квітів і оплески на честь свого дня народження.
Після проголошення заяв і висловлювання позицій голів депутатських фракцій щодо Регламенту Запорізької облради, перерозподілу соціальної відповідальності між державою і органами місцевого самоврядування, прийняття нової судової реформи депутати приступили до роботи.
Затвердивши порядок денний пленарного засідання, депутати розглянули блок кадрових питань. У зв’язку із закінченням терміну дії контракту (трудового договору) звільнено 17 керівників комунальних підприємств, закладів та установ. З Володимиром Польським, який виконував обов’язки директора комунального закладу «Новомиколаївська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Паросток» Запорізької обласної ради, припинено трудові відносини у зв’язку із смертю. 
12 комунальних закладів та установ Запорізької облради рішенням депутатського корпусу отримали керівників. Їхні кандидатури були визначені під час конкурсного відбору. Єдине питання у депутатів виникло до претендента на посаду директора комунального закладу «Василівський історико-архітектурний музей-заповідник «Садиба Попова» Запорізької облради.
Крім того, депутати достроково припинили депутатські повноваження свого колеги – Володимира Байди, адже від нього поступила особиста заява про складання ним депутатських повноважень.
Депутати віддали данину пошани віце-президенту Запорізького обласного Союзу промисловців і підприємців (роботодавців) «Потенціал» Олександру Федоровичу Білоусенку та Надзвичайному і Повноважному Послу України В’ячеславу Володимировичу Похвальському, проголосувавши за присвоєння їм звання «Почесний громадянин Запорізької області». Відомості про них будуть занесені до Книги Почесних громадян Запорізької області.
Близько шостої години вечора, коли порядок денний 16-ї позачергової сесії було вичерпано, голова обласної ради Григорій Самардак подякував депутатам та закликав до подальшої злагодженої роботи над проектом бюджету Запорізької області. Це одна з головних задач порядку денного в роботі депутатського корпусу найближчим часом, – акцентував Григорій Вікторович.
–          Дякую всім своїм колегам за плідну працю. Сьогодні ми прийняли низку кадрових рішень, питань про розпорядження майном  комунальної власності, зміну статутів комунальних підприємств, а також низку питань, які стосуються виконання депутатами своїх повноважень і багато інших, – прокоментував голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак. – Депутати продемонстрували фаховість у вирішенні питань порядку денного, вчасно відпрацювали усі проекти на депутатських комісіях. Втім, хочу наголосити, що у депутатського корпусу немає часу на перепочинок – час приступати до підготовки проекту обласного бюджету.
Так, Григорій Самардак наголосив, що представлений  проект державного бюджету на 2018 рік ставить перед нашою областю серйозні виклики. Зокрема, в 4 рази збільшено вилучення коштів з обласного бюджету Запорізької області  до державного –  у вигляді реверсної дотації. Окрім  училищ, на місцеві бюджети покладається навантаження у вигляді фінансування коледжів, потребує збільшення витрат з обласного бюджету також і  реалізація медичної та освітньої реформ і т.д.
–          Вже завтра  відбудеться нарада з питань бюджету, нам треба відповідально підійти до підготовки головного фінансового документу  та його затвердження, аби жителі Запорізької області  не відчули негативного впливу від цього  навантаження на обласний бюджет, а кошти громади освоювалися максимально ефективно, – підсумував Григорій Самардак.   
Втім, голова обласної ради висловив переконання, що депутати також не полишать розпочатих проектів у створених робочих групах.