Філармонія підтримує українську мову музикою

5 жовтня  у концертному залі імені М. І. Глінки відбувся перший концерт для учнів загальноосвітніх закладів міста Запоріжжя в рамках місцевої Програми розвитку

і функціонування української мови.
Цього дня до філармонії завітали учні молодших та середніх  класів із 21-го закладу Шевченківського району. Юні глядачі переглянули музичну казку «Козацька сила», написану за мотивами героїко-комічної п’єси запорізьких композиторів. Автор лібрето Олександр Виженко, композитор – заслужений діяч мистецтв України Наталія Боєва.
    У доступній формі, за допомогою багатьох музично-театральних засобів артисти філармонії відкривають для школярів одну з героїчних сторінок історії запорозького козацтва. Дійові особи казки –  веселі запорожці Дід Базікало та Дід Кахикало, сміливий і рішучий джура Влас Зерно, мудра знахарка Скрипуха, хитрий і підступний Обман Паша та інші цікаві герої.
    Учні із захопленням спостерігали за сюжетом та допомагали головним героям відшукати козацьку силу. Юні  глядачі поділилися своїм захопленням від декорацій, яскравої та реалістичної сценографії. По закінченню музичної казки діти нагородили артистів бурхливими оплесками, а вчителі висловили вдячність за надану можливість завітати до храму мистецтва – Запорізької обласної філармонії.
    У постановці брали участь: ведуча – музикознавець, заслужений працівник культури України Алла Ходакова, заслужена артистка України Ольга Беженарь (бандура); провідні майстри сцени Юлія Якса (сопрано), Микола Квєтков (тенор); солісти філармонії Вікторія Шестакова (сопрано) та Володимир Малацай (бас).
    Своїми концертними програмами Запорізька обласна філармонія прививає дітям любов до Батьківщини, музики та мистецтва, дбає про виховання важливих моральних якостей.
    З метою популяризації української мови, української пісні, історії України та естетично-патріотичного виховання вже до кінця 2017 року артисти філармонії проведуть для дітей 10 музичних програм в рамках зазначеної Програми за рахунок місцевих коштів.
Мета заходу досягнута і маленькі запоріжці зможуть безкоштовно насолоджуватися цікавими музичними програмами.

 

За матеріалами сайту Запорізької обласної філармонії