Відкриття симфонічного сезону

У концертному залі імені М.І. Глінки Комунального закладу „Запорізька обласна філармонія” Запорізької обласної ради пройшло урочисте відкриття. 61 симфонічного сезону.

На сцені виступали академічний симфонічний оркестр під керівництвом народного артиста України В’ячеслава Реді. Ведучими вечора традиційно стали неперевершені Світлана Холод та Микола Петюк.
    Квитки на концерт 6 жовтня були розкуплені ще задовго до дати святкового заходу, тому цього вечора у концертному залі ім. М.І. Глінки був повний аншлаг! І це не дивно, адже артисти представили глядачам цікаву та водночас, складну й серйозну музичну програму. Прекрасне творіння видатного композитора Сергія Прокоф’єва Симфонія № 1 «Класична», що була народжена у важкий 1917 рік, наповнена світлом та енергією життя. Від неї віє ще зовсім юнацькими пустощами, мріями та сонячним настроєм молодого тоді композитора. Прозора фактура та оркестровка нагадує нам стиль Йозефа Гайдна та Вольфганга Амадея Моцарта. Звичайно, у першому концерті нового сезону на глядачів чекав музичний сюрприз – виступ французького піаніста-віртуоза, лауреата міжнародних конкурсів Максима Зекіні. Особливістю виконавської майстерності музиканта є спеціалізація на репертуарі для лівої руки (він є одним із трьох виконавців на весь світ!). Ось і тепер артист продемонстрував запоріжцям неперевершену техніку на прикладі глибокого та драматичного «Концерту для лівої руки» Моріса Равеля. Така співзвучна нашому часу тема війни, втрати та страждань виразно відобразилась у музичних звуках твору. Прекрасне виконання Концерту Максимом Зекіні дає можливість підтвердити, що Равелю дійсно вдалося створити повноцінну сольну партію, використовуючи можливості лише лівої руки, яка нічим не поступається звучанню оркестру.
    У другому відділенні концерту панували образи фантастики. Всі присутні в залі насолоджувалися хвилюючим, бурхливим твором Петра Чайковського – Фантазія для оркестру «Буря» та світлою, піднесеною й казково прекрасною Увертюрою до опери «Тангейзер» Ріхарда Вагнера.
Під час програми музиканти повністю віддалися музиці, наповнюючи залу натхненною, чистою аурою, що передалася й всім гостям.
    Слухачі були у захваті від концерту. Бурхливі овації не стихали дуже довго – навіть після того, як оголосили про закінчення концерту, глядачі не зрушили зі своїх місць, продовжуючи аплодувати. Щирі посмішки, море квітів та безкінечні слова вдячності за прекрасне свято музики звучали на адресу артистів обласної філармонії від відданих шанувальників, число яких збільшується з кожним роком.
    Колектив Запорізької обласної філармонії на чолі з генеральним директором, заслуженим працівником культури України Іриною Конаревою висловлює слова щирої вдячності президенту «Альянс Франсез» Запоріжжя Валерію Еделеву тадиректоруЛюдмилі Богдановській за сприяння виступу Максима Зекіні з академічним симфонічним оркестром. В свою чергу музикант подякував керівництву філармонії за теплий прийом та зазначив, що був приємно здивований повним аншлагом у залі. Він дуже схвально віднісся до можливості творчої співпраці з оркестром та сподівається на подальші спільні проекти. Артист відмітив, музичну обізнаність та мистецьку культуру слухачів, а також його полонили акустичні властивості концертного залу.
    Великим попитом серед глядачів продовжує користуватися виставка музичних інструментів Запорізької обласної філармонії. На адресу колективу звучить багато схвальних відгуків за чудову ідею та втілення експозиції.
    Симфонічний сезон відкрито і початок його обіцяє багато чудесних музичних вечорів!

 

За матеріалами сайту Запорізької обласної філармонії