На Дніпропетровщині відкрили пам`ятну дошку загиблому офіцеру 55-ї окремої артилерійської бригади

13 жовтня, у Томаківській загальноосвітній школі I-III ступенів № 1, що на Дніпропетровщині, урочисто відкрили пам`ятну дошку випускнику цього навчального закладу,

підполковнику Петру Третяку – офіцеру 55-ї окремої артилерійської бригади, що загинув у зоні проведення АТО влітку 2014 року.
Петро Анатолійович народився 3.08.1972 року у смт Томаківка Дніпропетровської області. З дитинства хотів стати військовим, тому згодом пов`язав своє життя з нелегкою, але благородною військовою справою. З 1989 року – на військовій службі. З 2002 року – у 55-й окремій артилерійській дивізії (згодом – бригаді) на посаді заступника командира дивізіону по роботі з особовим складом.
З перших днів збройної агресії Російської Федерації підполковник Третяк як заступник командира 3-ї гаубичної артилерійської батареї по роботі з особовим складом був разом зі своїми солдатами, що виконували свій святий обов`язок захисту Батьківщини на сході України. Майже два місяці у складі свого підрозділу перебував в оточенні під Д`яковим Луганської області, під шаленими обстрілами регулярних збройних формувань Російської Федерації. Врятовуючи своїх, Петро Анатолійович, на жаль, поплатився життям: 7 серпня 2014 року, при виході з оточення, поблизу населеного пункту Амвросіївка Донецької області підполковник Третяк загинув. У офіцера залишилась дружина, син Андрій, доньки Тетяна та Юлія.
Указом Президента України № 270/2015 від 15.05.2015 «За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» підполковник Третяк Петро Анатолійович нагороджений Орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).
-Дуже важко розповідати про Петра Анатолійовича у минулому часі. Дуже світла людина, справжній офіцер, який по життю йшов з одним словом – «любов». Любов до Батьківщини, любов до родини, любов до своїх солдатів, що дуже важливо для офіцера. Біль від цієї втрати ніколи не загоїться – кажу це і від себе особисто, і від імені усього особового складу 55-ї окремої артилерійської бригади. Він був «серцем» нашої частини. Світла пам`ять тобі, дорогий друже, – підкреслив тимчасово виконуючий обов`язки першого заступника командира бригади, майор Костянтин Кішенець.

 

Фото Андрія Безрука