У Запоріжжі християни різних конфесій шукали у Біблії обгрунтування єдності Церкви

У  Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці за  круглим столом   тему «Біблія про єдність Церкви» обговорили  вірні та священики УГКЦ, РКЦ, УПЦ та УПЦ КП,

громадські активісти та журналісти.
 
Захід ініційовано Українською Греко-Католицькою Церквою, подібні зустрічі проходять в різних містах країни.

 

З привітанням до учасників звернулися екзарх Донецький Української Греко-Католицької Церкви владика Степан та генеральний вікарій, єпископ Харьківсько-Запорізької дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні Ян Собіло.
Участь у круглому столі взяв також настоятель Вірменської Апостольської церкви у Запоріжжі тер Юсик Нуриджинян.

Про біблейські традиції та виклики, які постають перед християнською церквою  у нинішні часи, говорили поважні  завідувач кафедри Біблійних наук УКУ, доктор богослов’я отець Юрій Щурко (УГКЦ), голова Комісії УГКЦ для сприяння єдності християн, доктор богослов’я, отець Ігор Шабан, професор кафедри богослов’я КПУ м. Запоріжжя, отець Ігор Рябко (УПЦ).

Учасники дискусії зазначили, що головне, чому вчить Христос, це – любов. Незважаючи на різні погляди на сучасний церковний устрій, релігійні вподобання, потрібен постійний екуменічний діалог між усіма учасниками християнського життя.

Дедалі частіше в нашому суспільстві обговорюється можливість та перспектива ідеї єдиної помісної Церкви в Україні та набуття українськими Церквами нового канонічного статусу. Метою проведення круглих столів, які проходять в багатьох містах України, є спроба розпочати обговорення тематики єдиної Церкви, виходячи з фундаментальних підстав християнства. Учасники заходу намагалися відповісти на запитання: чи існують у Святому Письмі тексти щодо єдності Церкви? Чи підтримує Біблія послідовників Ісуса Христа в їхньому бажанні єднатися в одній Церкві? У Запоріжжі учасники круглого столу на тему щодо єдиної помісної Церкви в Українській державі дійшли згоди, що не можна зневірюватися, навпаки, слід ще  ретельніше шукати можливі механізми майбутньої єдності християн.

Галина Передерій, Олесандр Максимов(фото)