Уроки гуманного поводження з тваринами у столиці. Киян просять віддати голос за проект

Вже у 2019 році у всіх школах Києва можуть запровадити уроки добра. Це інноваційний курс гуманної освіти під назвою «Маленький принц. Київ, що любить тварин». Проект успішно впроваджено у львівських школах в 2017. Передумовою його включення у навчальну програму у Києві є пілотування у системі позашкільних гуртків. Для старту проекту потрібно 400 голосів.  

Спеціально розроблені уроки не лише вчать дітлахів бути гуманними до усіх, хто їх оточує, а й ставати відповідальними власниками домашніх улюбленців. Це у перспективі дозволить скоротити кількість безпритульних тварин в Україні. За останніми підрахунками на вулицях столиці є понад 3 тисячі собак. І це на півтисячі більше, ніж торік.

Проект успішно запровадили у Львові в 2017, про що свідчать схвальні відгуки як вчителів, так і учнів. «Нашим дітям у школах багато розказують про екзотичних тварин. Але було б правильніше і корисніше більше знайомити їх із тими тваринами, яких вони бачать щодня, які їх оточують у повсякденному житті, адже здобуті знання діти зможуть використовувати на практиці. Нашим учням дуже сподобались ці уроки, вони питали, чому раніше не вивчали такого предмету. Особливо їх вразило заняття, присвячене емоціям тварин, яке допомогло краще зрозуміти сутність улюбленців та їхню поведінку», – розповідає вчитель львіської СЗШ №20 Оксана Кай.
Ключовим інструментом курсу є навчально-презентаційні матеріали для дітей і для вчителів з цікавими та практичними кейсами. Також для слухачів курсу організують ознайомчі екскурсії на базі притулку для тварин «Сіріус», де можна не лише наочно переконатись у результатах безвідповідальності та негуманного ставлення людей до тварин, а й адаптувати котика чи собачку.
«Цей проект дуже важливий. За даними міжнародних зоозахисних організацій, для того, щоби вирішити проблему безпритульних тварин, потрібно зокрема проводити системну освітньо-просвітницьку роботу. Насамперед із дітьми. На жаль, в Україні рівень жорстокого поводження з тваринами зашкалює. І, особливо, діти часто скоюють спрямовані на тварин садистські вчинки. Нам потрібні уроки добра. Діти – це майбутнє України: від того, якими українці будуть у дитячому віці, від того, які знання і виховання вони отримають, залежатиме те, яким невдовзі стане наше суспільство. Людина пізнається у тому, як вона ставиться до тварин. Якщо діти усвідомлять, що тварини – наші друзі, і про них треба дбати, поважати їх і любити, вони згодом відповідно ставитимуться і до інших людей. Статистика каже, що злочинців, а особливо серійних вбивць, дуже часто характеризує жорстоке поводження з тваринами у дитинстві. Тому введення уроків добра для дітей зможе допомогти запобігти негативним наслідкам», – говорить Олександра Мезінова, керівниця притулку для тварин «Сіріус», голова комісії із захисту тварин при департаменті благоустрою КМДА.
У 2017-2018 навчальному році курс «Маленький принц. Київ, що любить тварин» перебуватиме на стадії пілотування. Проведення цих уроків на базі Київського палацу дітей та юнацтва, а також будинків творчості районів столиці стане останнім кроком перед впровадженням проекту у шкільну програму у 2019-му.
Потрібно зібрати 400 голосів мешканців у Конкурсі на бюджет міських ініціатив на платформі «Громадський проект» до 30 жовтня!

Щоб проголосувати, натисніть фіолетову кнопку «Зареєструйтесь, щоб проголосувати» за цим посиланням: https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/728

Курс розробили експерти Навчально-методичного центру освіти Львова за підтримки Школи гуманної освіти. Автором ініціативи є вітчизняний виробник харчування для тварин – компанія «Кормотех».