Запоріжжя відвідали делегати з батьківщини Мартіна Лютера

Днями в  Запоріжжі пройшов Міжнародний інкофорум, який зібрав представників регіональних громад та бізнесу. Захід проводився з метою  презентації проектів області,

залучення інвестицій, а також  налагодження зв’язків з іноземними партнерами. За 7 років свого існування форум став діалоговим майданчиком для підприємців регіону, бізнесменів та політиків зі всього світу.
На захід  з офіційним візитом завітала делегація депутатів з  німецького міста-побратима Запоріжжя – Магдебурга на чолі з віце-мером міста  Райнером Нітше та депутатом місцевого парламенту Зореном Хербстом.
Відзначимо, що нинішній рік триває під знаком  відзначення визначного ювілею – 500 річчя Реформації у Європі. І Україна  активно долучилась до цієї акції, рішення про святкування ювілею було прийняте на державному ріні, а Президент України Петро Порошенко ухвалив відповідний Указ.   У Запоріжжі ж вона знайшла широкий відгук не тільки серед представників протестантських церков, але й інших християнських конфесій. Депутати Магдебургського муніципалітету, серед яких і Зорен Хербст,  підтримали проект відзначення ювілею Реформації в Україні  та надали підтримку в проведенні  заходів  в рамках R500 . Зокрема, було знято фільм  «Катарина Лютер» з українськими субтитрами і надано для безкоштовного перегляду на великих екранах. Фільм викликав неабиякий інтерес в суспільстві.
Місто Запоріжжя делегати обрали для візиту не випадково- історія цього краю тісно переплітається з діяльністю німецьких протестантів і вважаєтсья землею-побратимом німецької землі Саксонії-Анхальт. Саме в цих землях знаходиться  колиска  німецької Реформації-Вітенберг, де 500 років тому Мартін Лютер оприлюднив свої  95 тез, які  розпочали протестантський рух в Європі.
З поважними гостями  зустрівся керівник соціального відділу оргкомітету R500 в Запорізькій області Дмитро Матюхін. Від імені координатора Центрального оргкомітету R500, народного депутата  Павла  Унгуряна він  висловив вдячність офіційній делегації Магдебурга та вручив їм пам’ятні монети «500 років Реформації». Також лист вдячності  і ювілейні монети отримали Держканцелярія  та Міністерство культури штату Саксонія-Ангальт за наданий фільм і підтримку проекту R500.
-Я певен,  що Рік святкування 500-річчя Реформації видався надважним для України, тому що він дав багато різноманітних поштовхів для співпраці, для переосмислення та нового бачення християнських цінностей,-  відмітив  Дитро Матюхін. –  Добре зорганізовані міжконфесійні  проекти за підтримки християн Європи –  це досвід,  який може бути реалізований кожного року, він допоможе нам  започаткувати ряд хороших заходів,  які стануть традиційними в  нашому суспільстві.

 

Світлана Ланова