Депутат облради Володимир Редька проводить правову роботу щодо перевірки правильності нарахування пенсій

Однією з гострих проблем, які стоять перед державою сьогодні, є забезпечення гідного життя громадян похилого віку. Так звана «Пенсійна реформа» не вирішує

завдання, які стоять перед наявною пенсійною системою. Вона є недосконалою та малоефективною. Чи справді ми переходимо до значно кращої, сучаснішої та ефективної трирівневої пенсійної системи, яка дозволить вирішити питання забезпечення пенсіонерів?
У зв’язку з численними зверненнями мешканців міста Енергодар та навколишніх сіл, депутат обласної ради Володимир Редька вирішив зайнятися цією проблемою та розпочав правову роботу щодо перевірки правильності нарахування пенсій.
Великі сподівання громадян похилого віку покладалися на “реформу”, однак після законодавчих змін спостерігається різке зростання кількості невдоволених. Володимир Редька переконаний, що масовий вибух громадського обурення свідчить про несправедливість нарахування виплат, і останні зміни цю ситуацію не покращили, а навпаки, загострили.
Зважаючи на це, основними недоліками Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» Володимир Редька вважає наступне:
–  відсутність аудиту справедливості розрахунку виплат згідно із чинним законодавством;
– старі правила та механізм, що містять суттєвий ризик вчинення корупційних дій;
– оптимізація при перерахунку пенсії по стажу та заробітній платі для тих, хто працює,є несправедливою та залишається незмінною її максимальна дата;
– ліквідація спеціальних пенсій;
– відсутність Громадських рад в областях, які б здійснювали контроль за додержанням законодавства ПФУ у його діяльності;
–  несправедливість розрахунку пенсії при її призначенні в залежності від дати народження тощо.
Вкрай актуальним сьогодні є питання чіткого і прозорого контролю за діяльністю органів ПФУ і функціонуванням пенсійної системи. На глибоке переконання Володимира Редьки, необхідно створити механізм надійного контролю суспільства і держави. Тільки за умови здійснення цих заходів пенсійне забезпечення перетвориться на надійну систему захисту громадян похилого віку від бідності.
Також стосовно накопичувального рівня, депутат зауважує, що основною проблемою і перешкодою для його запровадження є низький рівень довіри українців як до пенсійної, так і до банківської системи.
Володимир Редька робить такий висновок:
– Ми можемо констатувати, що головна мета Пенсійної реформи – ліквідація дефіциту Пенсійного фонду шляхом скорочення кількості пенсіонерів. Підвищення стажу для виходу на пенсію до 35 років є недосяжною планкою для більшості населення. В країні масове безробіття, офіційно зайняті лише 45% працездатного населення. Отже, більшість населення пенсії не отримуватиме. Держава позбавляє їх джерел існування. Тож, потрібно боротися за відновлення справедливості для мільйонів українців, які не доотримують по кілька сотень гривень на місяць внаслідок несправедливості. Треба діяти. Разом ми сила!

 

Депутат Запорізької обласної ради від

партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ»
Володимир Редька