Під час операції "Мак" запорізькі поліцейські вилучили близько 25 тисяч кущів нарковмісних рослин

За результатами оперативно-профілактичних заходів відкрито 168 кримінальних проваджень за посів або вирощування нарковмісних рослин.

З метою виявлення і знищення незаконних посівів нарковмісних рослин маку і конопель, перекриття каналів надходження наркозасобів до споживачів та недопущення витоку в незаконний обіг наркосировини рослинного походження, у період з 25 травня по 28 вересня 2017 року на території Запорізької області проводився комплекс оперативно-профілактичних заходів під умовною назвою «Мак».

 

За результатами проведених заходів виявлено 168 кримінальних правопорушень, передбачених ст.310 (посів або вирощування снотворного маку чи конопель) Кримінального кодексу України. З них 145 – посівів рослин «коноплі» та 23 рослин «маку снодійного». По виявленим кримінальним правопорушенням 66 особам вже повідомлено про підозру.

Наприклад, 26 червня працівники Дніпрорудненського відділення поліції та управління протидії наркозлочинності ГУНП в Запорізькій області в ході обшуку в одному з сіл Василівського району вилучили 450 кущів нарковмісних рослин «маку» з ознаками культивації, а в одному з сіл Мелітопольського району – 1116 кущів нарковмісних рослин «маку» з ознаками культивації.

6 липня працівники Управління протидії наркозлочинності Головного управління Національної поліції в Запорізькій області у лісосмузі в Бердянському районі виявили замасковану наркоплантацію. Правоохоронці вилучили 5760 кущів коноплі з явними ознаками культивації.
А 17 серпня працівники Управління протидії наркозлочинності ГУНП в Запорізькій області спільно зі слідчими провели санкціонований обшук за місцем тимчасового мешкання жителя Мелітопольського району 1974 року народження. У раніше засудженого громадянина вилучили 760 кущів нарковмісних рослин відбірної «коноплі» з ознаками культивації та поливу.
Крім цього, складено 39 адміністративних протоколів за незаконне вирощування нарковмісних рослин. З них 14 за ст.106-1 (невжиття заходів щодо забезпечення охорони посівів снотворного маку чи конопель, місць їх зберігання та переробки) та 25 за ст.106-2 (незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку чи конопель) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Загалом за період проведення профілактичних заходів з незаконного обігу вилучено 21687 кущів коноплі та 2833 кущі снодійного маку.

Запорізька поліція продовжує вживати заходів з ліквідації наркосировини та недопущення надходження наркотиків на територію Запорізької області.

Відділ комунікації

поліції Запорізької області