Школярі з Миколаївки вшанували воїнів-захисників України

Напередодні свята Покрови і Дня захисників України учні Миколаївської ЗОШ ( в.о. директора  Тетяна Чуєва) привітали свій підшефний військовий підрозділ Державної

спеціальної служби транспорту, який забезпечує охорону важливих стратегічних об’єктів на транспортних комунікаціях. Нині базується поблизу с. Осипенко.  Його бійці охороняють міст на трасі, що веде до зони АТО. .
Делегація учнів, що складалась з учнів 8-11 класів, прибувши  у розташування військового підрозділу,  вручили воїнам «осінні дари» городів і садів, різні смаколики, предмети гігієни. Учнів супроводжували і готували до концерту заступник директора школи з навчально-виховної роботи Антоненко Валентина, – вчитель курсу Захист Вітчизни і вчитель географії, депутат Бердянської районної ради від ПП ВО “Батьківщина” Сергій Кеда та вчитель фізики Євгеній Кравець.
Збирали подарунки всі учні школи,  а от поздоровити зі святом змогли тільки  двадцять. Це юні артисти, які підготували чудовий  святковий концерт. Нині школярів підтримали працівники  центрального Осипенківського БК, директор Василь  Тристан.
 То ж до пісень осипенківців додались наші  танці, веселі сценки і пісні. Два колективи вдало доповнили один одного. А музична апаратура, якою нам люб’язно дозволили скористатись тільки підсилили враження від виступів артистів.
Відмінний настрій у воїнів, який панував під час і після концерту,  –  справжня нагорода для дітей.  
   Командир підрозділу  майор Олексій( прізвище не називаємо, оскільки військовослужбовець родом  з непідконтрольної Україні території Донецької області) подякував і юним,  і дорослим артистам за чудовий концерт і  святковий  у його бійців настрій. До речі, за його словами, це перший випадок, коли солдат його підрозділу вітають зі святом  саме концертом. Щоправда раніше підрозділ ніс службу на Донбасі і, чесно кажучи, подібними заходами місцеві жителі бійців не радували, тому щире і доброзичливе ставлення  бердянців до воїнів щиро здивувало і порадувало наших захисників, укріпило їх віру у правильність їх справи – захист Батьківщини.
    Серед солдат виявився свій артист оригінального жанру – фокусник. З захопленням діти спостерігали за роботою його рук.
    На завершення зустрічі сфотографувались на пам’ять.
     Дружба школярів та воїнів триває вже три роки, відтоді, коли в вересні 2014 року делегація учнів школи вперше відвідала підрозділ. Жодне свято не залишилось поза увагою дітей – Свято Незалежності України і День Прапора, День Захисника України, День ЗСУ, Святий Миколай, Новий рік, Масляна, Пасха – по черзі учні школи приїздили до воїнів з вітаннями і смаколиками.
    В акції по збору подарунків для воїнів взяли участь практично всі учні школи. Інша частина зібраних подарунків через волонтерів буде передана на передову.
Досьє «ЗП». Сергій Іванович Кеда останні роки працює у Миколаївській ЗОШ  вчителем географії та викладачем дисципліни «Захист Вітчизни». Підготував семеро призерів обласного етапу Всеукраїнських олімпіад з географії, Лауреат обласної педагогічної премії минулого року. В обласному конкурсі “Вчитель року в номінації” вчитель Захисту Вітчизни” посів 4 місце. Допомогу ЗСУ сприймаю як обов’язок. Син – нацгвардієць, перебуває в зоні АТО (четверта ротація). Як депутат, неодноразово з однопартійцями виїжджав до зони АТО з волонтерським візитами.

 

Сергій Кеда, фото автора