БЕРДЯНСЬКА МІСЬКА РАДА ПРИЙНЯЛА АНТИКОНКУРЕНТНЕ РІШЕННЯ

Адміністративна колегія Запорізького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України визнала окремі вимоги Положення

про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території міста Бердянська, затвердженого рішенням Бердянської міської ради від 28.04.2016 № 34, порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції.

 

Відділення визнало порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції вимоги зазначеного Положення № 34 щодо:
1) заборони розміщення тимчасових споруд (при наявності паспорта прив’язки тимчасової споруди) під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів в місцях їх проведення, а також вимоги щодо звільнення (демонтажу) від тимчасових споруд, що не беруть участь у ярмарках;
2) визначення підстав для відмови у продовженні строку дії паспорту прив’язки тимчасової споруди, зокрема проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів на території, де розміщена тимчасова споруда, що не передбачено нормативно-правовими актами.
Такі дії ради є антиконкурентними, так як окремим суб‘єктам господарювання створюються несприятливі умови діяльності порівняно з конкурентами, що може призвести до спотворення конкуренції на ринку реалізації товарів, надання послуг і виконання робіт у тимчасових спорудах в м. Бердянську.
Слід зазначити, що постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 18.09.2017 рішення Бердянської міської ради від 28 квітня 2016 року № 34 „Про затвердження Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території міста Бердянська” визнано незаконним та нечинним.

www.amc.gov.ua  
                         
                  Прес-служба                    
        ЗАПОРІЗЬКОГО ОБЛАСНОГО                Тел.: (061) 239-06-74
    ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ВІДДІЛЕННЯ                 Факс: (061) 224-61-65
            АНТИМОНОПОЛЬНОГО
               КОМІТЕТУ УКРАЇНИ
м. Запоріжжя, пр. Соборний, 164, к. 716 А             E-mail: zp@amcu.gov.ua