Нова влада ліквідує дитячі заклади

В усі часи існування людства, навіть самі тяжкі для будь-якої цивілізації, рятували у першу чергу самих старих людей, щоб зберегти пам’ять, а також

дітей, щоб зберегти своє майбутнє.
   На жовтневій сесії новостворена Оріхівська об’єднана територіальна громада прийняла рішення про ліквідацію КЗ «Оріхівський районний будинок творчості» заклад, який нараховує 70-річну історію. Переживши різні статуси та реорганізаційні періоди, заклад в усі часи виконував саму головну функцію – був і залишається рідним для дітвори району таких батьків як ми, що не можуть собі дозволити платити за додаткову освіту своїх дітей, бо все важче і важче просто навіть годувати та одягати їх. Наше покоління пам’ятає дійсно справжні часи доступності додаткової освіти: пам’ятаємо, як у кінці 80-х, на початку 90-х років заклад ремонтувався, але фінансувалася матеріальна база гуртків, закуплялися меблі та інше обладнання. Ми навіть пам’ятаємо туристичні походи до Криму, Кавказу, Фанських гір.
    Після цього педагоги та діти завжди терпіли від владних структур різного рівня практично повну відсутність фінансування. Мізерна заробітна плата педагогів завжди була і сьогодні дорівнює нижче мінімальної. Але вони, як солдати, ніколи не кидали своїх постів, віддаючи дітям не тільки знання, які їм обов’язково знадобляться у дорослому житті, а й часточку свого серця. А зараз гіркота переповнює серце, куди підуть наші діти після 1 січня? Уявляємо, що щось запропонують, якийсь «замінник», який функцію закладу позашкільної освіти ніколи виконати не зможе, як не зможе летіти птаха з одним крилом. Поцікавилися, як же справи в інших громадах нашої славної у минулому Оріхівщини? Виявилося, що у Комишувасі все добре, хоч заклад і обслуговує одну лише школу та села громади, це мудре рішення, а у мудрих рішень завжди буде майбутнє.
   Ми вже давно стали батьками, але завжди з цікавістю спостерігали за роботою Будинку творчості, раділи разом їх успіхам, які є досить високими навіть на рівні області, а тепер уже у регіональних та всеукраїнських конкурсах. А незабутні масові заходи, які проводять педагоги з нашими дітьми, у яких ми з задоволенням самі беремо участь: календарні, зустрічі, конкурси, фестивалі, зовсім недавнє незабутнє шоу на День міста, яке влаштували вихованці, педагоги як маленьким, так і дорослим – це те, що виховує в наших дітях почуття справжнього патріотизму.
    Нещодавно ми обрали таких депутатів, які віддали свої голоси проти дитячого закладу, який єдиний дає безкоштовну додаткову освіту всім бажаючим дітям та молоді, незалежно від того, як вони навчаються у своїх закладах. А головне– вчать їх бути людьми, для того,  щоб ми всі незабаром не загинули. Про катастрофічний стан нашого суспільства ми всі добре знаємо: наркотична, інформаційна залежність, відсутність духовних та моральних цінностей. Що ж далі? Тепер задумаємося, чи можуть такі люди бути нашими обранцями? Чи є у них моральне право знаходитися у високому статусі народних обранців?
      За дорученням батьків вихованців і  випускників колишнього  Оріхівського районного будинку піонерів Тамара Курочкіна, журналіст