Свято доброти у Запоріжжі

Цьогоріч, уже за доброю традицією, пройшла щорічна регіональна премія у сфері благодійності та волонтерства – «Олександрівська премія». Ініціатором

проведення та її засновником виступив меценат Олександр Богуслаєв, а усі організаторські функції взяли на себе громадська організація «Запорожский вектор» та благодійний фонд «Фонд добрых дел». Цього року «Олександрівська премія» відзначає свій перший ювілей – вона проводиться вп’яте. Номінантів стає все більше, а це означає, що серед запоріжців дійсно багато відчайдушних, сильних духом, добрих, небайдужих до чужого горя людей. Покликання цього соціального проекту – дякувати за доброту. Цьогоріч таку подяку заслужили більше 40 запоріжців, чиї вчинки є прикладом для наслідування і тому вони стали претендентами на перемогу в 7-ми номінаціях. Перед експертною радою, яка визначала переможців, стояло складне завдання, адже завжди важко обрати кращих з кращих.
27 жовтня у театрі ім. В.Г. Магара відбулось урочисте нагородження фіналістів конкурсу. Традиційно, Головне управління ДСНС України у Запорізькій області висувало кандидатів у номінацію «Герої серед нас», створену для людей, які вчинили героїчний вчинок або надали допомогу в надзвичайній ситуації, внаслідок чого було врятовано життя і здоров’я людей, ліквідована небезпека для населення або довкілля. На щастя, Запорізька земля – багата на героїв, тому рятувальникам не бракує номінантів. Тим приємніше було представити цьогорічних героїв, бо всі вони ще підлітки, які проявили дорослу мужність у нестандартних життєвих ситуаціях. Так, 14-річний Кіріл Гурєєв врятував свого товариша, який впав у відкритий каналізаційний люк. Дев’ятикласники Данило Долгих, Вадим Канцурак, Микита Клипа та Вадим Сухенко повернули до життя свого друга, який потонув у зрошувальному каналі. Студент Дмитро Костюченко допоміг собаці, що провалилася під лід. Приємно усвідомлювати, що підростаюче покоління виявляє неабияку мужність та зібраність, не лякається труднощів та не залишається осторонь. Своєчасні та наполегливі дії юних героїв заслуговують на повагу і захоплення. Всі фіналісти отримали дипломи, а лауреат Кіріл Гурєєв ще й грошову премію та головний приз – статуетку «Срібного орла» – копію історичного артефакту Вознесенського скарбу, знайденого на Запоріжжі. Для вручення нагород юним рятувальникам на сцену запросили начальника сектору зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю Головного управління ДСНС України у Запорізькій області підполковника служби цивільного захисту Юлію Баришеву. «Від усіх рятувальників запорізького гарнізону дякую вам за героїзм та мужність, які ви проявили задля порятунку інших. Місце для подвигу є в житті кожного. Головне, завжди вірити у свої сили. Дивлячись на вас, я розумію, що наше майбутнє у надійних руках і воно буде безпечним», – привітала фіналістів Юлія Володимирівна.
«Олександрівська премія» вкотре довела, що Запорізька земля – край чутливих, сміливих та небайдужих людей. Будьте милосердними, пам’ятайте один про одного та ніколи не забувайте дякувати за добро!