Зустріч з письменницею Мариною Павленко

У Оріхівській гімназії № 1 «Сузір’я» відбулась зустріч з сучасною українською письменницею Мариною Павленко. Вона – автор поетичних збірок

«Бузкові зошити» (1997) та «Чар – папороть» (2002); збірки «дорослих» оповідань «Як дожити до ста» (2004); повісті-казки «Домовичок з палітрою» (2001); казок «Півтора бажання» (2004); дитячої повісті «Русалонька із 7-В» в 5-ти книгах; монографії «Тичининська формула українського патріотизму» (2002); методичних рекомендацій «У країні Лісових Дзвіночків»(2002). Упорядник спогадів про Павла Тичину «З  любов’ю і болем». Має багато публікацій у періодичній пресі, мистецьких часописах («Березіль», «Кальміюс», «Дзвін», в тім числі у тих, що видаються за кордоном: вірменському – «Гарун», в італійському – «Артекультура», в німецькій «Соборності»), альманахах та колективних збірниках. Лауреат більше десятка всеукраїнських та міжнародних літературних конкурсів: «Гранослов», «Смолоскип», «Коронація слова». Лауреат літературної премії «Благовіст», недержавної українсько-німецької премії імені О. Гончара й літературної премії імені М.Чабанівського.  Член Національної спілки письменників України.  Кандидат педагогічних наук,доцентпрацює на на кафедрі сучасної української літератури та народознавства в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини.
Вступним словом відкрила зустріч завідувач інформаційно-бібліотечним центром закладу Любов Білодід, яка була організатором гімназійної «Книжкової толоки».
«Гімн Книгоманії» виконала гімназистка Анна Носенко,яка була одним з переможців конкурсу «Найкращий читач України».
Разом з Ростиславом Колбасовим вони розповіли про роль книг  –  чудових витворів  розуму та рук людини,  справжню скарбницю мудрості,про міжнародний книжковий «Форум видавців» у Львові. У 2016 році на ньому відбулась презентація книги Марини Павленко «Моя класнюча дівчинка»,за яку вона має відзнаку «Коронації слова».
 Ведучі відзначили,що Марина Павленко  пише про болючі проблеми  нашого суспільства – життя занедбаних дітей з неблагополучних родин. Дітям на вулицях міст, які щоденно вирішують проблему виживання, їх почуттям, думкам, мріям присвячена повість «Миколчині історії».
Інсценізували епізоди з цієї книги, виступивши у ролі героїв, учні 8-Б класу під керівництвом  вчительки  Наталії Бондарєвої. Їхній виступ викликав схвальні оплески присутніх.
Учениця 7-А класу Євгенія Мелешко поділилася своїми враженнями від прочитаної  повісті «Чи шкідливо ходити покрівлями гаражів?»,  а Дарина Сулиз захоплено говорила про «Русалоньку і 7-В», бо ця книга стала справжнім бестселером для підлітків.
Дуже емоційним був виступ почесної гості, і її позитивним настроєм проймалися присутні –діти та дорослі. Вона розповідала про свої батьків —сільських вчителів,від яких  переймала все найкраще,про героїв своїх книг,  та історії про різні дитячі долі,про те,як народжуються сюжети, відповідала на запитання юних читачів.
В.о.директора гімназії  Наталія Кудіна вручила письменниці блокнот і ручку з логотипом закладу,щиро подякувавши за цікаву бесіду. Шановна гостя отримала подарунки – шоколад з «Солодкої бібліотеки» і горіхи — символ нашого міста у сумочці ручної роботи від талановитої майстрині Анни Жукової та квіти.
Присутні мали можливість придбати книги Марини Павленко з автографом письменниці  і сфотографуватися з нею на згадку про цікаву і приємну зустріч.

 

Тамара Курочкіна.
Фото Ірини Трофименко.
Оріхівський район.