Конференція для представників сільського господарства

27 жовтня 2017 року в Запорізькій гідрогеолого-меліоративній експедиції (ЗГГМЕ) за адресою: 71632, Запорізька область, Василівський район, м. Дніпрорудне,

вул. Нижня, буд. 6 відбулась науково-практична конференція «Меліорація та водовикористання», яка була присвячена Дню працівника сільського господарства.
В конференції брали участь Луценко Катерина Василівна, депутат Запорізької обласної ради, голова комісії з питань агропромислового комплексу та сільськогосподарського виробництва, директор Приватно-орендного підприємства “Агровиробнича фірма “Злагода”. В підготовці і проведенні конференції активну участь приймали Запорізьке управління водних ресурсів, ТОВ «Запорізький науково-виробничий центр «Запоріжгідропроект» , науковці та викладачі Таврійського Державного Агротехнологічного Університету та ВСП «Мелітопольський коледж ТДАТУ». Також, в роботі конференції взяли участь провідні спеціалісти Мелітопольського, Кам’янського, Придніпровського, Якимівського МУВГ та управління каналів Північно-Рогачицької зрошувальної системи, Запорізької гідрогеолого-меліоративної експедиції, представники КП «Водоканал» Мелітопольської міської ради, наукові співробітники Національного парку «Великий Луг». Поряд з науковцями у роботі брали участь фермери та студенти і представники бізнесу з Києва та інших міст України.
Перша зустріч в форматі «Меліорація та водовикористання» відбулася  20 березня 2015 р. в ТДАТУ. Переважна більшість з нашого кола науковців, спеціалістів  та викладачів була присутня на науково-практичному семінарі який був присвячений Всесвітньому дню води в березні цього року.  Одним із прийнятих рішень було подальше розповсюдження знань та проведення робіт по пропаганді екологічних знань, бережного відношення до водних ресурсів та їх раціонального використання. Саме за означеними напрямами обумовлена науково-технічна нарада (круглий стіл), яка проводилась в приміщені Дніпрорудненської загально-освітньої школи І-ІІ ступенів, де зустріла і привітала директор цього навчального закладу  Любов Семенівна Прінь. Перед учасниками конференції виступив художній колектив цієї школи.
Перед пленарним засіданням гості та учасники конференції відвідали лабораторію моніторингу вод та ґрунтів ЗГГМЕ, мали можливість побувати на Головній Насосній Станції Північно-Рогачицької зрошувальної системи. На пленарному засіданні були заслухані доповіді доктора технічних наук, завідувача кафедри «Сільськогосподарські машини» ТДАТУ Караєва О. Г., начальника відділу водокористування Запорізького обласного управління водних ресурсів Гелетюк Т. І., начальника відділу техногенно-екологічної безпеки Запорізького облводресурсів Рибалко І. Г., кандидата технічних наук, доцента кафедри «Сільськогосподарські машини» ТДАТУ Мовчана С. І., головного гідрогеолога ТОВ НПЦ «Запоріжгідропроект» Брезицького В. І. та інші науковці. Свої доповіді презентували також директор ТОВ «Полив Сервіс» (м. Мелітополь) Філіпов Д. О., директор ТОВ «Системи та технології» (м. Київ) Ніколаєв М. А. та інші представники бізнесу.
За підсумками роботи науково-практичної конференції були прийняті відповідні рішення. Серед них з метою підвищення рівня пропаганди знань, пов’язаних із раціональним використанням водних ресурсів, сприяння та підтримка розповсюдженню екологічних знань, бережного відношення до водних ресурсів у галузі водогосподарського комплексу,  проведення регулярних зустрічей в начальних закладах з учнями та з молоддю.
В роботі конференції ще раз було підкреслено, що Запорізька область, маючи такий багатий природний потенціал як родючі ґрунти, розвинену систему меліорацій повинна забезпечити високу продуктивність сільськогосподарських культур. Це може відбутися тільки в разі об’єднанні зусилля законодавчої та виконавчої влади,  які повинні спиратися на наукові обґрунтування, напрацьованих в установах Української Академії Аграрних наук, Державного Агентства водних ресурсів України.

 

P.S. Текст можна редагувати і виправляти. Теми які Вас зацікавили (наведені в програмі) направимо окремо.

Рівень наукових конференцій (семінарів) постійно зростає.
2. Поширюється кількість учасників. Серед яких є :
–  Харківський НТУБА;  Мелітопольське МУВГ;
–  Київська “Політехніка”; Якимівське МУВГ;
– Херсонський  ДАУ , Запорізька ГГМЕ та інш
3. Кількість зацікавлених  спеціалістів зростає.  До цього процесу залучаються все нові й нові установи та організації.
4. Набувають досвіду, як  викладачі, та, і провідні фахівці й спеціалісти у галузі водогосподарського комплексу півдня Запорізької області.
5. Має місце посилання  на матеріали нашої конференції в збірниках наукових праць.