м. Запоріжжя: рятувальники провели тактико-спеціальні навчання з ліквідації умовної пожежі в приміщенні підземного паркінгу готеля Khortitsa Palace Hotel

Для того, щоб відпрацювати оперативні дії підрозділів під час гасіння пожежі на об’єктах з масовим перебуванням людей спеціалісти Головного управління

ДСНС України області регулярно проводять навчання, під час яких створюють умови, максимально наближені до реальних. Основне завдання рятувальників – попередити виникнення надзвичайних подій у місцях з масовим перебуванням людей, в тому числі й у готельних комплексах міста.
Так, 30 жовтня бійці ДСНС «гасили» умовну пожежу в приміщенні підземного паркінгу  готеля Khortitsa Palace Hotel. Цей готель не випадково обраний для проведення навчань, адже є першим міжнародним у Запоріжжі і приймає велику кількість гостей.
Згідно тактичного задуму, внаслідок негерметичності системи ГБО одного з авомобілів стався вибух газоповтряної суміщі в приміщенні паркінку з подальшим виникненням пожежі. Підвальні приміщення щільно задимлені, в приміщенні бойлерної залишився співробітник, який самостійно не може покинути небезпечну зону. Розповсюдження пожежі частково стримується спрінклерною системою пожежогасіння, але система димовидалення пошкоджена та працює не ефективно. Внаслідок цього на стілобитній частині з лівої сторони будинку людину відрізало димом від виходу.
Одразу після надходження сигналу про пожежу на телефон Служби порятунку «101» до місця події виїхали підрозділи ДСНС. Вогнеборці одразу приступили до виконання дій за призначенням провели розвідку, визначили вирішальний напрямок. Оперативний штаб пожежогасіння, у свою чергу, організував взаємодію всіх залучених підрозділів спеціалізованої та додаткових протипожежних служб. Завдяки оперативним та злагодженим діям рятувальників та персоналу, умовне загоряння було швидко ліквідовано. У ході її ліквідації співробітники ДСНС врятували умовного потерпілого з приміщення бойлерної та за допомогою автодрабини врятували людину з парапету 4-го поверху.
 «Сьогодні були проведені досить важливі навчання по правилам пожежної безпеки та швидкій евакуації людей з приміщення готелю. Служби спрацювали досить швидко та оперативно. З метою навчання персоналу діяти в умовах надзвичайних ситуацій, такі заходи проводяться кожного року, що вимагають інструкції готелю.» – сказав заступник генерального менеджера  готелю Федір Чанів.
«Сьогодні ми провели тактичні навчання на об’єкті з масовим перебуванням людей, метою яких було відпрацювання сумісних дій з персоналом закладу при евакуації людей, гасінні пожежі та для підвищення рівня тактичної підготовки рятувальників до дій за призначенням. Тому загальну оцінку навчань можна поставити «добре», – зазначив начальник оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС України у Запорізькій області, полковник служби цивільного захисту Олександр Сичов.