Оркестр військово-повітряних сил США в Європі відвідав Запоріжжя

27-28 жовтня у Запоріжжі з візитом перебував „USAFE Band” (Оркестр військово-повітряних Сил США в Європі). Оркестр ВПС США в Європі взяв участь у зустрічах із запорізькими музикантами, дав майстер-клас для студентів Запорізького музичного училища ім. П.І.Майбороди та із приголомшливим успіхом виступив у  концертному залі ім. М. Глінки Запорізької обласної філармонії.
    Від імені обласної влади американських музикантів привітав начальник управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Артур Бойко, який відзначив важливість народної дипломатії у встановленні добрих стосунків між країнами.
    Гастрольні концерти „USAFE Band” в Україні є частиною урочистостей з відзначення 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та США. Зокрема, оркестр мав спільний виступ із Президентським оркестром під час цьогорічних святкувань Дня незалежності України в Києві, виступав у Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України. Цьогорічний тур оркестру проходить по семи містах України. „USAFE Band” виступає з гастролями по всьому світові, бере участь у благодійних програмах.
     Підполковник Дон Скофілд, командир та диригент Оркестру військово-повітряних Сил США в Європі відзначив високий рівень майстерності студентів Запорізького музичного училища. Студенти зустріли оркестрантів виконанням популярного американського твору, а під час майстер-класу активно спілкувалися з гостями англійською. Майстер-клас в учбовому закладі завершився спільним виконанням маршу „The Stars and Stripes Forever”. Директор Запорізького музичного училища ім. П.І.Майбороди, заслужений працівник культури України Сергій Пелюк зазначив, що подібні заходи дуже важливі для студентів та викладачів, сприяють професійному росту музикантів, вчать творчій співпраці. Дон Скофілд наголосив, що під час таких зустрічей і його музиканти багато чому навчаються, а сам він щиро закохався в Україну та українців.
    У Запорізькій обласній філармонії керівника Оркестру військово-повітряних Сил США в Європі привітали представники Департаменту  культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної держадміністрації та генеральний директор комунального закладу „Запорізька обласна філармонія” Запорізької обласної ради,  заслужений працівник культури України Ірина Конарева.
    Під час концерту у Запорізькій обласній філармонії прозвучали гімни України та США, оперні арії у виконанні одеського контр-тенора Юрія Міненка, твори засновника першого оркестру ВПС США, майора Ґлена Міллера, композиторів Луї Армстронга, Арті Шоу, популярні джазові мелодії та українська народна пісня „Ніч яка місячна”. Гаряча реакція запорізьких глядачів ще раз довела відому істину, що для музики не існує кордонів.
    Глядачі у концертному залі ім. М. Глінки Запорізької обласної філармонії, серед яких було чимало військових та нацгвардійців, стоячи вітали музикантів із Америки.