Генеральний консул Республіки Польща вшанував полеглих земляків у Запоріжжі

2 листопада в Запоріжжі відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятного знаку польським військовополоненим, який знаходиться в парку ім. Пушкіна біля Санкутуарію Бога Отця Милосердного Римсько-католицької церкви.
У заході взяли участь Генеральний консул Республіки Польща в місті Харкові Януш Яблонський, єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії Римсько-католицької церкви Ян Собіло, начальник управління міжнаціональних відносин та релігій Департаменту культури ОДА Павло Мяло.
Представники польської діаспори, національно-культурних товариств Запоріжжя – „Спілки поляків Запоріжжя „Полонія” (голова Лідія Єгорова) та товариства польської культури ім. св. Іоанна Павла ІІ (голова Ганна Макушинська) – поклали квіти до пам’ятного знаку та запалили свічки.
Єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії Римсько-католицької церкви Ян Собіло відслужив молебень у пам’ять про загиблих.
Генеральний консул Республіки Польща в місті Харкові Януш Яблонський розповів, що досі залишається нез’ясованою доля близько 4000 польських військовополонених на території колишнього Радянського Союзу. Пан Генеральний консул подякував обласній та міській владі Запоріжжя за можливість вшанування пам’яті польських військовополонених, які перебували у концентраційному таборі на території міста, місцевим історикам та працівникам архівів – за допомогу в пошуку свідоцтв трагічних подій, а полякам Запоріжжя – за збереження традиції своєї історичної Батьківщини.
Також Генеральний консул Республіки Польща в місті Харкові Януш Яблонський відвідав Запорізьку спеціалізовану школу з поглибленим вивченням іноземної мови №7, де відкрито клас з вивчення польської мови.