ЗАПОРІЗЬКА МІСЬКА РАДА ЗНОВУ ПОРУШИЛА ВИМОГИ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ЗАХИСТ ЕКОНОМІЧНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ ПІД ЧАС ВСТАНОВЛЕННЯ ОБМЕЖЕНЬ НА РЕАЛІЗАЦІЮ АЛКОГОЛЬНИХ НАПОЇВ В М. ЗАПОРІЖЖІ

Адміністративна колегія Запорізького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України прийняла рішення у справі про порушення законодавства про захист економічної конкуренції з боку Запорізької міської ради на ринку роздрібної торгівлі алкогольними напоями в місті Запоріжжі та розпочала провадження у новій справі.

Дії Запорізької міської ради, які полягають у прийнятті рішення від 30.08.2017 № 86 „Про обмеження роздрібної торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом (крім безалкогольного) на території м. Запоріжжя”, відповідно до якого встановлено непередбачену законодавчими актами України заборону продажу алкогольних та слабоалкогольних напоїв у всіх закладах торгівлі, окрім закладів ресторанного господарства (кафе, бари, ресторани тощо), на території міста Запоріжжя з 22:00 до 12:00 години, відділення визнало порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.
На офіційному сайті Запорізької міської ради 31.10.2017 було оприлюднено інформацію про скасування рішення від 30.08.2017 № 86 згідно з рішенням від 25.10.2017 № 58 „Про обмеження на території м. Запоріжжя роздрібної торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом (крім безалкогольного)”.
Дії Запорізької міської ради, які полягають у прийнятті рішення від 25.10.2017 № 58, відповідно до якого також встановлено непередбачену законодавчими актами України заборону продажу алкогольних та слабоалкогольних напоїв у всіх закладах торгівлі, окрім закладів ресторанного господарства (кафе, бари, ресторани тощо), на території міста Запоріжжя з 22:00 до 10:00 години, мають ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, у зв’язку з чим відділення розпочало розгляд справи.
Встановлення обмежень на реалізацію алкогольних напоїв в м. Запоріжжя ставить суб’єктів господарювання, які здійснюють продаж алкогольних та слабоалкогольних напоїв у всіх закладах торгівлі (окрім закладів ресторанного господарства) в нерівні конкурентні умови на ринку реалізації алкогольних напоїв у порівнянні із суб’єктами господарювання, які здійснюють реалізацію зазначених товарів в закладах ресторанного господарства.

www.amc.gov.ua

Прес-служба
ЗАПОРІЗЬКОГО ОБЛАСНОГО Тел.: (061) 239-06-74
ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ВІДДІЛЕННЯ Факс: (061) 224-61-65
АНТИМОНОПОЛЬНОГО
КОМІТЕТУ УКРАЇНИ
м. Запоріжжя, пр. Соборний, 164, к. 716 А E-mail: zp@amcu.gov.ua