Агрівольтаїка – нові можливості для запорізьких сільгоспвиробників

У виставковому центрі «Козак-Палац»  аграрний форум об’єднав власників, керівників агропромислових підприємств, експертів та громадськість

для дослідження  теми  «Посилення можливостей сільгоспвиробників малого та середнього сектору через розвиток плодоовочівництва та вирощування нових нішевих культур».
Як надати новий імпульс для зміцнення та зростання малих та середніх фермерських господарств Запорізької області? Що допоможе досягти підвищення конкурентоспроможності та розширення географії експорту регіональних компаній? Як покращити післязбиральну доробку та збільшити продажі аграрної продукції?  Відповіді на ці та багато інших запитань подали запрошені фахівці та експерти   в ході форуму.
Захід,  організований Центром підтримки бізнесу м. Запоріжжя на базі Запорізької торгово-промислової палати в рамках ініціативи «EU4Business» Європейського Союзу за підтримки ЄБРР,  був покликаний осучаснити аграрний бізнес  у Запорізькому  та прилеглих регіонах.
У заході взяли участь більше 150 власників та керівників аграрних, харчопереробних підприємств Запорізького та сусідніх регіонів, представники профільних асоціацій. У їх числі провідні світові та українські експерти: керівник проекту «Агроторгівля України» Андре Піллінг (Німеччина), президент асоціації «Ягідництво України» Ірина Кухтіна, віце-президент Горіхової асоціації України Геннадій Юдін, представники ЄБРР, Export Promotion Office, оптового ринку «Шувар» (м. Львів), Таврійського державного агротехнологічного університету.
Протягом двох днів учасники не лише отримали корисну інформацію, але й взяли участь в обговоренні своїх нагальних проблем і підходів до їх вирішення, провели В2В-зустрічі з експертами. До Запоріжжя завітали близько 30 спікерів – фахівців у сфері агропромислового сектору, представники програм міжнародної технічної допомоги, закордонних та українських бізнес-асоціацій.
Програма першого дня роботи форуму складалася з трьох тематичних блоків: огляд актуальних тенденцій світових ринків плодово-ягідних, овочевих та нішевих культур, робота міжнародних проектів та організацій щодо розвитку сектору АПК в Україні та технології вирощування, зберігання та переробки агропродукції.
Досвідом експортної діяльності поділилися власники фермерських господарств Запорізького регіону. На допомогу агрогосподарствам були представлені смарт-технології, зокрема – сучасні системи моніторингу за допомогою GPS-навігації, дронів. Аграрії також обговорили досвід вирощування та експорту плодовоягідних, овочевих та нових нішевих культур; проблеми сертифікації при вирощуванні ягід; пакування та зберігання плодовоягідних, овочевих та нових нішевих культур; страхування ризиків при вирощуванні агрокультур; шляхи підвищення маржинальності виробництва ягідних культур;шляхи підвищення родючості грунтів, органічне землеробство; ІТ-технології в сільському господарстві.
Особливо зацікавила учасників заходу агрівольтаїка -спільне використання  земельної площі як для виробництва електроенергії так і для сільськогосподарського виробництва. Тему  подали фахівці ЗТПП. Навісні сонячні модулі, парники-теплиці із сонячними модулями, сонячні модулі з проміжками для сільгоспкультур, – широкий спектр застосування засобів вироблення «зеленої» енергетики, на думку фахівців,  убезпечить  виробників сільгосппродукції від  примх погоди, а також дозволить суттєво поповнити свій бюджет.
Українські аграрії мають потенціал для нарощування експортної активності, – переконані європейські експерти. Роблячи акцент на експорт, українські виробники можуть збільшити прибутки та затвердити бренд вітчизняної продукції на світовому ринку.
Саме можливості експорту стали топ-темою обговорення у другий день роботи форуму. Завершився форум В2В-перемовинами представників МСБ – виробників плодово-ягідних та овочевих культур з експертами.

 

Наталя Охромій