Налаштовані на прогрес, сповідують конструктив, втілюють досконалість

Урочистий форум «Реформація: уроки історії та завдання на майбутнє», що відбувся у Києві в ознаменування 500-річного ювілею духовного подвигу

католицького монаха і протестантського священика Мартіна Лютера з Німеччини, який змінив хід розвитку всього світу, оприлюднивши  свої  95 тез про оновлення і очищення  християнської церкви, зібрав на центральному сценічному   майдані   нашої держави – у головному палаці культури «Україна» тисячі людей.  У роботі форуму  нарівні з членами делегацій всіх протестантських конфесій України, які представили усі регіони та всі  протестантські церкви держави, взяли також  представники Уряду, парламентарі, громадські діячі і активісти,  науковці, освітяни, а також міжнародні гості.
 На цю величну  зустріч, яка відбулася  в рамках  Року Реформації в Україні, запросили пасторів, молодіжних лідерів, проповідників, учасників обласних оргкомітетів R-500, християн-журналістів та  зацікавлених і небайдужих до долі Вітчизни людей.
Запорізький край на цьому форумі представили заступник голови Запорізької обласної ради Владислав Марченко, єпископ  Української Церкви Християн віри Євангельської   у Запорізькій області Василь Гедаревич, пастор церкви «Христос є відповідь»  Андрій Лисенко, пастори церкви «Сіон» Тетяна і Андрій Ярмохіни, керівник відділу соціального служіння Всеукраїнського об’єдннання ЄХБ, директор Громадської організації “Міський Центр Допомоги” в м. Запоріжжя.,  керівник соціального відділу центрального  оргкомітету Р-500 Дмитро Матюхін, пастор ЦЄХБ «Відродження» Яків Бринза, редакторка газети «Запорізька правда» Наталя  Зворигіна.
Увесь рік святкування 500-річчя Реформації і нинішній  підсумковий  урочистий форум  укріпили мене у думці, що Україна має надію, – поділився своїми думками вголос пастор Андрій Ярмохін. – Наше майбутнє – у Слові Божому. Нам потрібно  звернутися до  Бога не ритуально, а всім серцем.
В ході форуму перед його учасниками виступив секретар РНБО Олександр Турчинов. Він  нагадав, що зміни часів Реформації відбувалися дуже швидко. Як приклад сучасних змін, що відбуваються на протестантському християнському фундаменті, він навів  Південну Корею, що перетворилася в найкоротші терміни з однієї з найбідніших країн світу в одну з найбагатших і таких, що  динамічно розвиваються,  держав сучасності. Посадовець  підкреслив: «Головний урок – не можна досягти  позитивних змін навколо, поки ти не змінишся  позитивно сам. Тільки змінившись самому можна змінити країну». За словами Турчинова, ми вивчаємо – копіюємо досвід зарубіжних реформ, але у нас не виходить. Ми не враховуємо той фундамент, на якому і піднялися ці країни. Він підкреслив: «Біблія вчить, що безглуздо і безвідповідально будувати на піску. Всі ці будівлі будуть тимчасовими, будь-які випробування їх обов’язково зруйнують! Розвивати державу, проводити зміни і перетворення необхідно виключно на цій скелі, на непорушному духовному фундаменті – вічних Божих цінностях!».
У роботі форуму також взяв участь і перший віце-прем’єр України Геннадій Зубко. Він зазначив, що  досвід Реформації в країнах Європи свідчить про  результативність  децентралізаційних процесів, заснованих також і на децентралізації лідерства. Адже поряд із повноваженнями і ресурсами має з’явитися і  втілюватися належна  відповідальність.
Про позитивний   вплив Реформації на всі сфери життя, в тому числі і таку важливу, як медицина, говорила з учасниками форуму  виконуюча обов’язки міністра охорона здоров’я Уляна Супрун. Вона наголосила, що реформування  галузі призведе до того, що людина таки стане у центрі поваги держави.
А Ганна Гопко, народний депутат України, голова  Комітету у закордонних справах ВРУ, закликала всіх людей доброї волі ставати ближчими один до одного і до Христа. «Тільки сильна віра і молитва допоможуть подолати всі загрози  нашій державі», – зазначила депутатка.
– Реформація для мене- це  коли Господь через Слово заходить  в серце, і це Слово – Божий закон стає сутністю, – поділився особистим  народний депутат України, голова фракції «Самопоміч» у ВРУ  Олег Березюк.

 

Віктор Єленський, народний депутат України, заступник голови Комітету з питань культури і духовності ВРУ  , голова підкомітету з питань державної політики у сфері свободи совісті та релігійних організацій підтвердив: «Реформація зробила відкриття – віра і свобода. Віра перетворює світ». Про захист сімейних цінностей і необхідність відродити у Європейському союзі саме християнські цінності наголошував заступник керівника фракції Батьківщина» у ВРУ, народний депутат України  Іван Крунько,. А заступник голови фракції радикальної партії  Віктор Галасюк навів слова  Пасхавер « Ми станемо Європою, коли цінності розвитку переможуть в нас цінності виживання». Голова фракції БПП , народний депутат України  Артур  Герасимов закликав: «На саму реформацію не варто дивитись тільки з релігійної точки зору .Слід пам’ятати, що саме з реформації  почалась новітня історія Європи та світу».
Особливе захоплення аудиторії викликав виступ міністра  освіти і науки  Лілії Гриневич. Вона відмітила, що реформація мала глобальне значення для розвитку освіти. Адже для з’ясування своїх стосунків з Богом люди мусили навчитись принаймні читати.  А деякі народи саме через Біблію отримали своє письмо.
     Перед учасниками форуму виступили чимало й зарубіжних гостей. Кожен з них  поділився власним досвідом усвідомлення  ролі Реформації  у своєму житті і висновками щодо необхідності дотримуватися Біблійних  Заповідей.
    В рамка  заходу всі території звітували про свою діяльність на вшанування ювілею Реформації. Було проведено чимало культурних, благодійних заходів по всій Україні. Також два дні поспіль тривали й панельні дискусії за участю духовних лідерів і  непорушних  духовних авторитетів. Вони прагли дійти згоди у питаннях, вирішення яких нині стають наріжними для   забезпечення подальшого поступального розвитку суспільства. Зокрема, йшлося про впровадження  власної відповідальності державних і політичних діячів перед  Богом  і людьми і дотримання ними засад  високої моральності, як того вимагає від нас  Господь.
Особливим моментом під час Форуму стало нагородження та відзнака запоріжців, які активно працювали протягом року в проекті святкування 500-ліття реформації у нашому  регіоні.
Отож, відзнаку отримали – єпископ  Української Церкви Християн віри Євангельської   у Запорізькій області Василь Гедаревич, керівник відділу соціального служіння Всеукраїнського об’єдннання ЄХБ, директор Громадської організації “Міський Центр Допомоги” в м. Запоріжжя. керівник соціального відділу центрального  оргкомітету Р-500 Дмитро Матюхін і очільниця газети «Запорізька правда» Наталя Зворигіна.
– Я вбачаю надзвичайну важливість нинішнього заходу саме  в тому, що нарешті  всі протестантські церкви в Україні змогли об’єднатися. І ми працювали єдиною командою. І створили чимало прекрасних подій  для ознаменування  ювілею Реформації. І широкі верстви населення нарешті про нас дізналися не тільки  із офіційних  публічних інформаційних джерел. Ми йдемо до людей, особливо туди, де найтяжче. Сьогодні, зокрема, в зоні АТО з мирним населенням працюють, допомагають  нужденним виживати саме християни. Ми там, де найважче , – підбив риску Дмитро Матюхін. –  Ми навчилися плідно співпрацювати з владою. А також активно поширюємо християнські цінності. І головне, нинішній форум не ставить крапку у нашій діяльності. Реформація продовжується – для кожного персонально, і для країни – в цілому.

Олександра Воронцова, фото автора