У колі друзів –козацький ансамбль «Запорожці»

Зустріч представників преси та телебачення з артистами академічного козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці» Запорізької обласної філармонії, яка відбулась

у прес-центрі «Журналіст» ЗОО НСЖУ, почалась несподівано – радісно та колоритно – лунала українська пісня! Під звуки баяну дівчата в вишиванках та червоних намистах , а хлопці в розкішних жупанах подарували журналістам гарний настрій та веселу посмішку.
    На зустріч завітали Лілія Гринь, художній керівник ансамблю, заслужений діяч мистецтв України; Сергій Черногор, головний хормейстер, заслужений артист України, Орислава Довженко, директор-розпорядник, Олег Кугаєвський, керівник оркестру, Олег Кравець, балетмейстер-постановник та солісти хору.
    Нещодавно, в жовтні 2017 року козацькому ансамблю «Запорожці» надано статус академічного за високий рівень виконавчої майстерності, якої він досяг за роки творчої діяльності. Почесне звання «академічний» -це не тільки визнання для керівників та артистів славетного колективу, а гордість для всього міста Запоріжжя та його культурної еліти.
   Колектив було засновано в 1993 році при підтримці Запорізької облдержадміністрації. Наразі ансамбль налічує 50 артистів та складається з 21 артисту хору, 15 танцівників балету, 9 музикантів оркестру. В своєму репертуарі має понад 500 пісень.
   Основу репертуару складають перлини української класики – твори Лисенка, Леонтовича, популярних сучасних українських композиторів, старовинної духовної спадщини, масштабні вокально-хореографічні композиції, обробки українських народних пісень, народні танці в оригінальних постановках.  Є в репертуарі пісні запорізьких авторів на музику Євгена Пасічника, Наталі Боєвої, на вірші Петра Ребра, Григорія Лютого. Автор музики для ландшафтного дійства «Покровський ярмарок» – композитор В`ячеслав Додика.         
   Гармонійно поєднуючи пісню, танок, інструментальне виконавство, театралізовані дійства виступ «Запорожців» у кожному концерті перетворюється в яскраве видовище.
    Козацький ансамбль, основною метою творчості якого є популяризація духовної культурної спадщини України, традицій, історії, фольклору запорізького краю, неодноразово представляв свою майстерність на Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах і фестивалях, є лауреатом премії імені Івана Паторжинського Українського фонду культури. В листопаді цього року отримав запрошення на участь у фестивалі-конкурсі народної хореографії імені Павла Вірського у м.Києв. У своїй розповіді керівник ансамблю Лілія Гринь підкреслила лінію різноплановості та експериментів у творчості колективу. Синтез жанрів, стилів, оранжувань, постановку ландшафтних вистав і фольк-мьюзиклів.
   Вже у листопаді відбудеться ексклюзивна прем’єра нової програми «FOLK & ROCK», яка поєднує етнічну музику та сучасний рок і  здивує самого прискіпливого глядача як нове бачення українського фольклору.
    Тож поздоровляємо «Запорожців» зі святом – Всеукраїнським днем працівників культури і майстрів народного мистецтва, і бажаємо нових перемог та аншлагових прем`єр!
Олена Морозова, фото Світлани