У Запоріжжі вперше пройшов унікальний масовий спортивний захід - напівмарафон «Zaporizhstal Half Marathon 2017», який одразу ж набув статусу традиційного

Для участі у заході  на бульварі Шевченка  в обласному центрі зібрались  півтори тисячі любителів бігу з 29 міст України та восьми країн ближнього зарубіжжя- гості

з Азербайджану, Молдови, Польщі, Туреччини, США, ОАЕ та інших країн. Серед них були  навіть маститі бігуни  – ультрамарафонці, а також  переможці Київського марафону і Львівського напівмарафону. На старт вийшли як професійні легкоатлети, так і початківці.
А ще тисячі людей,   щоб долучитися до заходу,  підтримавши стайєрів,  прийшли на старт і розмістилися протягом всього маршруту. Вболівальники виявилися активними фанатами спортивних масових заходів – взяли  плакати з відповідними текстами, прихопили іншу корисну атрибутику.
Після руханки і вітальних промов на старт вийшли ті, хто взявся бігти повну дистанцію напімарафону – 21 км. Вони рушили з місця з пострілом гармати. За ними стартували учасники десятикілометрового, а згодом  п’ятикілометрового забігу. Особливо популярними стали сімейний забіг на два кілометри і дитячі старти на 1000 і 500 м.
Дистанція 2-кілометрового забігу  була визначена благодійною – кошти, зібрані від стартових внесків, передбачають  спрямувати на допомогу маленькій переселенці з Донбасу Лізі, яка страждає на ДЦП. До речі,  дівчинка також взяла участь у змаганнях,але на меншій дистанції. Свої 500 метрів вона мужньо подолала   з допомогою батька.  Варто зауважити, що на «дитячих» дистанціях у 500 та 1000 метрів з учасниками  від семи років переможених  не було – всі діти отримали пам’ятні медалі та незабутні враження від участі у цих  масштабних змаганнях.
На стартовому коридорі можна було побачити абсолютно різних учасників – від шестирічних малят, які вперше в житті вийшли на великий старт,  до людей в похилому віці. Зокрема, в забігу на 1 км взяв участь 83-річний пенсіонер. Серед вболівальників також були представники різних вікових груп, найстаршій фанатці – пані Валентині вже виповнилося 85!
Переможцем  на найдовшій дистанції запорізького напівмарафону став уродженець Сумщини, а нині атлет з Дніпра Артем Казбан. Його результат становить 1 год 5 хв 35 сек. Серед жінок переможницею  стала спортсменка з Дніпропетровської області Тетяна Вилисова з результатом о 1 год 17 хв.47 сек. Вони здобули золоті  медалі та грошовий приз у розмірі п’ять тисяч гривень кожний. Також у марафоні взяла участь і  редакторка запорізького  популярного  телеканалу «Z» Лариса Жалинська, яка, показала найкращий результат серед запорізьких жінок на дистанції 21 кілометр.
Маршрут учасникам сподобався, а це гарантія того, що напівмарафон знов повернеться до Запоріжжя. Як повідомили організатори,  другий запорізький півмарафон відбудеться 1 квітня 2018 року і  стане першим етапом національної Бігової Ліги наступного сезону.

 

Врізка
Довжина дистанції напівмарафону«Zaporizhstal Half Marathon 2017»  складає трохи більше 21 кілометра. Старт і фініш забігу – на бульварі Шевченка. Маршрут проходить  автотранспортним переїздом  греблі «Дніпрогесу», острову Хортиця, центру міста і берегу Дніпра. Безпеку  змагань  забезпечили  200 патрульних.
Організатор – компанія Run Ukraine.
Титульний спонсор заходу –  комбінат «Запоріжсталь», багато працівників якого беруть участь у змаганні.
 Призовий фонд – 30 тис грн. Переможці та призери напівмарафону отримають грошову винагороду і пам’ятні призи.
Напівмарафон «Zaporizhstal Half Marathon 2017» є також благодійним заходом, в рамках якого проводиться збір коштів для надання допомоги п’ятирічній дівчинці Лізі, хворий на ДЦП.

Пряма мова
Запорізький  міський голова Володимир Буряк:
– Впевнений, що напівмарафон стане традиційним. Такі заходи – своєрідний бренд, який дозволяє презентувати Запоріжжя не тільки в Україні, але і в інших країнах. Вони показують, що у Запоріжжі є не тільки промисловість, але і люди, які займаються спортом.

Генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Ростислав Шурма:
– Радий, що у Запоріжжі проходить такий захід, який зібрав півтори тисячі учасників. Сьогоднішній напівмарафон – внесок у розвиток Запоріжжя. Події такого рівня дозволяють місту вийти на якісно новий рівень.

Генеральний менеджер компанії Run Ukraine Дмитро Черницький:
– Ми обрали для проведення напівмарафону саме  Запоріжжя, тому що  місто має унікальні історичні об’єкти. Це гребля «Дніпрогесу», острів Хортиця. Вважаю, що запорізький напівмарафон сприятиме розвитку у Запоріжжі спортивного туризму, спортивної культури.

Інший вимір
«Димові резерви» у протигазах провели «альтернативний  забіг».

Запорізькі активісти, скориставшись нагодою,  влаштували екологічну акцію – провели власний забіг, втім, на значно коротшу дистанцію. Близько двох десятків людей в протигазах і з написами на футболках «Димові резерви»,  «Кашляти дружно», «Астма кожному» у такий оригінальний спосіб протестували  проти жахливої екологічної ситуації в місті.
«Бігти і дихати повітрям, в якому, за словами екологів, перевищені гранично допустимі концентрації шкідливих речовин, – шкідливо для здоров’я, а щодня жити в цьому – і поготів», – вважають учасники цього забігу.
Вони вже відомі нашим читачам як організатори низки інших «альтернативних акцій» у Запоріжжі. Зокрема, акції «Безсмертний вовк» – тоді вони прийшли на проросійську акцію 9 травня з портретами героїв з «Гри престолів». Також  прославилися тролінгом хресної  ходи  віруючих православної церкви Московського патріархату – понесли проспектом «ікону Макаронного монстра». А ще  брали участь в «Монстрації» – ходи Запоріжжям з абсурдними плакатами.

Валерія Юстинюк, Олександр Максимов(фото)