Запорізькі аудитори встановили: втрати підприємства - від неефективного управлінського рішення

Прийняті управлінські рішення не завжди на користь підприємству. Саме це засвідчив аудит, який провели фахівці управління Східного офісу Держаудитслужби

в Запорізькій області в ДП «Запорізький експертно-технічний центр Держпраці».
        Ще у квітні 2013 року з дозволу Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України сім підприємств, підпорядкованих Держпраці,  придбали за 5,8 млн. грн. дитячий центр у мальовничому місці на березі Дніпра, на Великому Лузі, у санаторно-курортній зоні Запоріжжя, відокремленому від спального району сосновим бором.
Здавалося б, кращого місця для оздоровлення і не відшукати – тільки провести ремонтні роботи, привести все у відповідність до санітарних умов,  і розпочати сезон. Збудований у 60-і роки минулого століття  центр звичайно ж потребував осучаснення. Втім, вже через півроку ситуація з нерухомістю змінилася з точністю до навпаки. Збори співвласників прийняли рішення про продаж центру, віддавши перевагу придбаному ще одному оздоровчому комплексу – на узбережжі Азовського моря.  
Та з продажем виявилася вже не така й проста історія. ДП «Редакція журналу «Охорона праці», яке входить до складу співзасновників, підпадає під дію мораторію на відчуження нерухомості і питання продажу оздоровчого центру перенесено на невизначений строк. Та нерухомість, використовується вона чи простоює, потребує догляду і охорони. А оперативний обов’язок утримувати цю нерухомість (в усній формі)  прокладено на ДП «Запорізький ЕТЦ Держпраці», хоча договір на утримання майна мали б підписати всі сім співзасновників.
Аудитори встановили, що фінансове навантаження на утримання оздоровчого закладу лягло на запорізьке підприємство, хоча доля київського за часткою є найбільшою. Втім, плату воно за це чомусь не зобов’язувалося  надавати. Позицію стороннього спостерігача зайняв ще один співзасновник. Не  надто поспішали сплатити по рахунках і інші чотири співзасновники. З півмільйона гривень, які сплатило запорізьке підприємство, повернули лише половину, і то це сума за 2013-2015 роки. Що ж нових боргів перед запорізьким  підприємством, які зросли за період двох останніх років, то тут теж колеги зайняли вичікувальну позицію.
      Неефективне  управлінське рішення, де не було враховано фінансових можливостей підприємств і де було надано перевагу більш привабливому оздоровчому закладу, потерпіло фінансове фіаско. Адже окрім того, що кожен рік  через не проведення оздоровчого сезону втрачається 0,4 млн. грн., збільшується затратна частина на його утримання. Це тільки одна сторона медалі. Є ще й інша, якщо розглядати з позиції втрати впродовж 5 років можливості оздоровити  працівників  у санаторній зоні. Принаймні для Запоріжжя, де екологічна ситуація одна з найгірших в Україні.

 

Прес-служба управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області