Як вивчають національні мови у Запорізькій області

Після кількарічної перерви знову розпочали вивчати польську мову у Запорізькій спеціалізованій школі з поглибленим вивченням іноземної мови №7

(3 групи, 36 учнів). Вперше за бажанням батьків впроваджено вивчення китайської мови (Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №89 Запорізької міської ради): як предмет – 3 групи, 37 учнів та ще 50 учнів факультативно.

 

    Про досвід викладання болгарської мови у Запоріжжі розповів заступник голови Запорізького обласного товариства болгарської культури, директор болгарської недільної школи  „Світлина” Іван Ангелов. Голова Запорізького обласного товариства болгарської культури Василь Мітков повідомив, що болгарська національна спільнота та представники офіційної делегації Республіки Болгарія на чолі з головою Народних Зборів Дімітром Главчевим (делегація перебувала в області у вересні на святкуванні 155-річчя переселення болгар до Таврії)  підтримують мовні положення Закону України „Про освіту”.
    Представники національно-культурних товариств розповіли про вивчення національних мов дітьми та дорослими у гуртках, недільних школах. Для цього надається повноцінна база – у вищих навчальних закладах, школах, бібліотеках. Заступник голови Запорізького обласного товариства болгарської культури, директор болгарської недільної школи  „Світлина” Іван Ангелов розповів, як болгарську мову в Запоріжжі  вивчають на базі ЗГУ. Голова Запорізького товариства польської культури ім. святого Іоанна Павла ІІ Ганна Макушинська повідомила як вивчають польську мову в товаристві та про відкриття на базі ЗНТУ Центру польської мови і культури ім. Яна ІІІ Собеського, де також вивчають польську мову. Голова організації „Єменський молодіжний благодійний фонд „Віра в Україні” Абдулла Аль-Махвіті розповів, що іноземні студенти охоче вивчають українську мову у запорізьких вишах. Про досвід вивчення різних національних мов повідомили віце-президент Спілки вірмен Запорізької області Рудольф Акопян, голова Запорізького обласного грецького товариства „Еллада” Наталія Зурначіді, керівник  громадської організації „Запорізький ромський центр „Лачо Дром”  Олексій Падченко, представник Запорізького міського об’єднання німців „Відродження” Ігор  Скляр, директор Запорізької єврейської гімназії „ОРТ-Алєф” Запорізької міської ради Доліна  Шальміна. Про заходи з підтримки національних мов у бібліотеці розповіла  керівник Центру національних культур „Сузір’я” Ольга Назаренко.
    Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації Владислав Мороко, підбиваючи підсумки роботи  круглого столу зазначив:
    – В нашій області мирно мешкають більше 130 націй та народів. Обласна влада завжди підтримує заходи, які  сприяють консолідації націй, розвитку культур народів. Представники різних народів, які живуть у нашому краї, можуть вивчати свою рідну мову і мають всі можливості для оволодіння державною мовою – чим більше мов знає людина, тим вона більше освічена. У Запорізькій області з повагою ставляться до мовного та національного різноманіття.